Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Трагічні події зимових днів 2014 року сколихнули всю Україну. Три чорні дні забрали життя у кращих представників нації. Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, громадські активісти. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дала шанс збудувати нову демократичну правову державу. Ці люди змусили нас подивитися на життя зовсім по-іншому і своїм прикладом показали, як треба любити свою країну та свій народ. Кожен з них здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. Ми не маємо морального права забувати ті сумні дні 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

З метою вшанування пам’яті полеглих Героїв Небесної Сотні в конференц-залі науково-технічної бібліотеки відбувся вечір-реквієм «Небесна Сотня – цвіт країни, Тобі схиляємо уклін». Ще раз перегорнули трагічні сторінки сучасної історії проректор з науково-педагогічної роботи О.М. Мандрик та директор НТБ Р.Б. Пуйда. Вони зазначили, що наш університет не стояв осторонь подій, які розгорталися на Майдані в ті буремні дні. Працівники та студенти брали активну участь в мирних протестах, а в подальшому, коли на Сході України розпочалась війна, зі зброєю в руках пішли захищати завоювання Революції Гідності.

Також присутні могли ознайомитися з матеріалами книжково-інформаційної виставки «Небесна Сотня білих журавлів» з елементами інсталяцій.

Ми схиляємо свої голови перед тими, хто дорогою ціною заплатив за наше майбутнє і до останнього подиху захищав Майдан та своєю жертовністю дарував нам вільну, незалежну Україну.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg