Всеукраїнський тиждень права

4 грудня 1950 р. Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам та зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня День прав людини і посилити свої зусилля в цій сфері. Цей день знаменує прийняття Загальної декларації прав людини в 1948 р., беручи до уваги, що Декларація є важливим кроком вперед на шляху людського прогресу і повинна заслуговувати на увагу в усіх державах.Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-їрічниці проголошення Загальної декларації прав людини.

Загальна декларація прав людини – є найавторитетнішим джерелом міжнародних норм щодо прав людини. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів. Загальна декларація разом з Міжнародними пактами про права людини іноді позначається як Міжнародний Білль про права людини.

socrat2.jpg

«Міжнародний Білль про права людини» прийнято Генеральною Асамблеєю у 1966 році по затвердженні двох Міжнародних пактів: «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права» та «Міжнародного пакту про громадянські і політичні права».

Україна ратифікувала ці пакти в 1973 році. Те ж саме зробили понад сто інших країн світу, які зобов’язалися привести своє національне законодавство у відповідність до прописаних у пактах вимог. Міжнародно-правові акти отримали верховенство над внутрішнім законодавством. І це надало можливість громадянину, чиї політичні чи громадянські права порушені, звертатися за захистом безпосередньо до Комітету з прав людини при ООН, якщо він вичерпав можливості захисту, надані національним законодавством. Якщо ж певне право людини не отримало конституційного закріплення з боку держави, воно визнається таким на основі міжнародних актів.

Напередодні відзначення Всеукраїнського тижня права працівниками бібліотеки спільно з кафедрою соціальних комунікацій і права, була проведена зустріч за круглим столом «Реалізація прав людини в сучасному українському суспільстві».

socrat2.jpg

У заході взяли участь: к.ю.н., доцент-Олександр Білоцький та завідувач сектору культурно-просвітницької роботи бібліотеки Надія Гуравська. Під час обговорення студенти торкнулися таких актуальних питань, як проблеми здійснення прав і свобод людини і громадянина.

Права людини і громадянина є визначальним чинником статусу людини в суспільстві й цивілізованої діяльності людей, задоволення їх потреб і інтересів. Реалізація конституційних прав і свобод людини й громадянина неможлива без ефективної організаційно-виконавчої діяльності державних органів і посадових осіб.

Для того, щоб у повному обсязі реалізувати права, свободи та обов’язки людини й громадянина, необхідно їх знати. В сучасних умовах розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні значно зростає роль правової освіти і правового виховання населення, що викликано реформуванням економічних і політичних процесів, соціальних відносин, розширення комунікативних зв’язків між людьми, зростанням відповідальності особистості за власну долю.

А також з метою відзначення Всеукраїнського тижня права в приміщенні читального залу соціально–економічної літератури ( 31кім. 3-й поверх ) організована книжкова виставка «Конституційний статус людини і громадянина », де розміщені книги з правознавства, періодичні видання цього напрямку. Зокрема, журнали « Право України», «Людина і праця», газета «Праця і зарплата».

Окремий розділ виставки присвячений 40-річчю від Дня створення Української Громадської Групи.

Запрошуємо студентів, викладачів, співробітників і всіх бажаючих відвідати книжкову виставку.

socrat2.jpg