Все, що мав у житті, він віддав для одної ідеї...

Не пора, не пора, не пора
В рідну хату вносити роздор!
Хай пропаде незгоди проклята мара!
Під України єднаймось прапор!

Іван Франко

2016 рік проголошений в Україні роком Івана Франка. 27 серпня відзначаємо 160 років від дня народження письменника.
Іван Франко незрівнянний за своєю багатогранністю й могутнім інтелектом навіть серед найбільших умів світу. Автор майже шести тисяч творів, критик і дослідник літератури, історик, фольклорист, мовознавець, соціолог і економіст. Він був також першорядним журналістом, видавцем, перекладачем, одним із провідних діячів українського політичного життя XIX - початку XX cт. Доробок письменника став предметом дослідження спеціальної галузі науки – франкознавства.
Стрижнем суспільно-політичних поглядів Франка була ідея духовної єдності нації, заради якої він пройшов довгий шлях боротьби й літературного подвижництва. Цей шлях завжди прямував наперекір загальноприйнятим канонам, протиставляючи їм «нову» і «велику дорогу», по якій повинен іти весь народ. Та заклики і настанови «каменяра», на жаль, не завжди знаходили відгук в народних масах – в цьому трагізм поета, як і всіх провісників нового життя.
Найбільшої слави Іван Франко здобув як поет. На час виходу першої збірки « З вершин і низин» він вже був відомим не тільки в Україні, а й за кордоном. Особливе місце у поетичній творчості займає вірш «Каменярі», збірка «Зів’яле листя», поема «Мойсей», яку поет написав на хвилі великого піднесення, незважаючи на великі життєві труднощі.
Визначними прозовими творами Івана Франка стали повісті «Борислав сміється» та « Захар Беркут». В повісті «Борислав сміється» описано важке життя бориславських нафтовиків. Історична повість «Захар Беркут» розповідає про життя наших предків у XII столітті. Змаловані в них герої мудрі, вольові та рішучі люди, здатні на самопожертву заради громади. Знайомі нам і такі твори як «Boa constrictor», «Перехресні стежки», «Для домашнього вогнища» та інші.
Праці Франка з теорії літератури, фольклористики, етнографії, мовознавтва, суспільних галузей науки стали вагомим внеском у розвиток української та світової науки.
До ювілею від дня народження Івана Франка на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована тематична книжкова виставка «Все, що мав у житті, він віддав для одної ідеї...», де ви зможете ознайомитись з життям та творчістю славного пмсьменника України.

Вічний у вселюдському поступі

Україно, моя сердечна нене