Впровадження УДК в бібліотеці

29 березня 2017 року відбулася видатна для України подія – після офіційного опублікування набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 "Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації".
Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі тощо, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в бібліотеці, а також враховуючи те, що найкращим засобом поширення актуальної та необхідної інформації для бібліотекарів є заняття з підвищення кваліфікації, в науково-технічній бібліотеці відбувся семінар-практикум «Впровадження УДК: основи систематизації наукових документів за класифікаційною системою УДК».
Головний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури Якимів Є.В. розповів деякі факти з історії Універсальної десяткової класифікації», про її власників, термінологію, акцентував увагу на видання УДК українською мовою, методику складання індексів, посилання на скорочені таблиці УДК і багато іншого. Присутнім було презентовано «Таблиці відповідності індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК. В нашій бібліотеці перехід на УДК торкнеться лише розділів суспільно-політичної, економічної, гуманітарної та художньої літератури, тому що література з технічних та природничих наук (яка займає пріоритетне місце у бібліотечному фонді) систематизується за міжнародною УДК. Учасники семінару залишилися задоволеними отриманою інформацією та спілкуванням.
Науково-технічною бібліотекою як центром обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів і надалі планується проведення подібних занять з підвищення кваліфікації з метою формування у працівників бібліотек спеціальних знань з впровадження УДК, що має розпочатися цього року.