Виставка "Охорона праці як суспільно-економічний чинник" (до Всесвітнього дня охорони праці)

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню травматизму на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році. У цей День більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

З метою набуття майбутніми спеціалістами необхідних теоретичних знань, практичних навичок для створення здорових та безпечних умов праці на нафтогазових та інших підприємствах в читальному залі технічної літератури (к. 23, ІІ поверх) організована тематично-інформаційна виставка «Охорона праці як суспільно-економічний чинник».

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

У суспільстві із соціально орієнтованою економікою , безпека людини має бути одним з найважливіших завдань соціально-економічної політики як держави, так і кожного підприємства і організації. Вона відіграє важливу роль, як суспільний чинник, оскільки, якими б вагомими не були трудові здобутки, вони не можуть компенсувати людині втраченого здоров’я, а тим більше життя.

Охорона праці – проблема складна і багатогранна. Особлива роль у розв’язанні питання належить економістам. Вони разом зі спеціалістами служби охорони праці визначають економічні наслідки її незадовільного стану, фінансових витрат, пов’язаних із травматизмом та професійними захворюваннями, витрат на різні організаційно-технічні заходи для підвищення рівня безпеки праці.

Відповідно до наказу Міністерства освіти України «Про вдосконалення навчання з охорони праці й безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах освіти України» здійснюється вивчення цієї дисципліни.

Крім того, виставка «Охорона праці як суспільно-економічний чинник» спрямована для надання допомоги студентам-дипломникам у підготовці відповідного розділу дипломного проекту.

Саме ці питання розкривають інформаційні джерела, представлені у трьох розділах тематично-інформаційної виставки: «Охорона праці як суспільно-економічний чинник»:

Основи охорони праці

Охорона праці в галузях народного господарства

Охорона праці в нафтогазовій промисловості

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку в читальному залі технічної літератури (ІІ поверх кімната №23).