Вишиванка – спадок нації

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цей день не передбачає особливої помпезності, хоча має надзвичайно глибокий контекст. Це справді свято краси і національної згуртованості, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції і об’єднати українців навколо вишиванки, яка є не тільки символом краси, молодості, наслідування, а й нашим генетичним кодом.

Вишиванка – національна святиня, бо символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як реліквію. Вона символ здоров’я й краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності, адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг.

В рамках святкування Дня вишиванки було організовано етнокалейдоскоп «Невмирущий оберіг – вишита сорочка» для студентів груп ФІЛ-18-1. Присутні ознайомилися з історією зародження українського національного одягу, таємницями майстерності вишивки, які передаються з покоління в покоління.

Нині вишиванка переживає піднесення і відродження, адже українці згуртувалися так як ніколи, з любов'ю підтримуючи власні традиції. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg