Вечір духовності «Світле свято Великодня»

Великдень – найбільше християнське свято. Цей день має ще одну назву–Пасха. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. Великдень відноситься до тих свят, дата яких змінюється кожного року. Зазвичай він відзначається не раніше 4 квітня та не пізніше 8 травня. У перекладі з давньоєврейської мови «Пасха» – «проходження повз, позбавлення». Христове Воскресіння стало своєрідним свідченням того, що Ісус Христос – це істиний Спаситель, оскільки він переміг смерть, воскреснувши. І цим він дав надію всім віруючим людям, власне, зробив людей переможцями смерті. Після свого воскресіння Ісус Христос перебував на землі ще протягом сорока днів. У цей період він з’являвся своїм апостолам і навчав їх Божественної мудрості. Тому великодні свята й тривають протягом сорока днів. До Великодня віруючі готуються сім тижнів Великого Посту – одного з найсуворіших постів – саме стільки провів в пустелі Ісус Христос до свого розп’яття. Ці сім тижнів називаються седмицями. Останній тиждень перед Пасхою називається Страсна Седмиця.

socrat2.jpg

У ніч Воскресіння Христа, проводиться святкове богослужіння (великодня Служба Божа), святяться паски і яйця. Таким чином церква благословляє віруючих після тривалого посту знову вживати ”скоромне”, тобто їсти непісні страви. Багатий пасхальний стіл є символом небесної радості і символом вечері Господньої.

Важливо знати і не забувати традиції, які йдуть від дідів прадідів, адже, саме це єднає нас, як народ, дає надію і віру у краще майбутнє. Напередодні Великодніх свят зі студентами груп ЕКП-15-1 та ФН-15-2, було проведено захід «Світле свято Великодня». Молодь розповіла, як святкують Пасху у містах та селах Західної України, які особливості є у кожній родині. Обговорювали древні витоки цього свята і необхідність для кожної людини хоча б частково дотримуватися посту, щоб очистити душу і тіло для Святого причастя і споживання їжі.

«Христос Воскрес!» «Воістину воскрес» - ці слова лунають з уст всіх віруючих українців, закликаючи розділити радість Господнього воскресіння і об’єднати родичів за святковим столом.

socrat2.jpg