УПА: історія нескорених

14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо 74 річницю створення Української Повстанської Армії, яка не має аналогів у світовій історії, яка впродовж більше 10 років вела нерівну героїчну боротьбу з ворогом, який переважав її в багато разів, армії, яка вкрила себе невмирущою славою в боротьбі за створення Української незалежної держави. Десятки, сотні тисяч найсвідоміших українських синів і дочок віддали своє життя за Україну.

Головнокомандуючим УПА, з 1943р. по 1950р. був Роман Шухевич. Жахливі наслідки діяльності Радянської влади на Україні, голодомори, репресії, терор на території східної України з 1920р. по 1941р., масові вбивства, катування людей в тюрмах НКВД західної України з 1939р. по 1941р. та жорстокість німецько-фашистських загарбників викликали люту ненависть проти гітлерівської Німеччини та московського більшовизму. Жорстокі та антилюдські політичні системи комуністичних та фашистських загарбників сприяли державницьким та патріотичним почуттям мирного населення, котре масово вливалося в ряди УПА. В 1944р. Українська Повстанська Армія нараховувала близько півмільйона осіб. Саме УПА врятувала населення Західної України від масового терору і повного знищення комуністичним режимом, очолюваним Сталіним. Добре організована УПА вела успішну, але кровопролитну війну із комуністичними загарбниками.

Незважаючи на те, що боротьба Української Повстанської Армії не завершилася перемогою (та й не могла завершитися в тих умовах), вона зробила величезний внесок в розвиток національно-визвольного руху українського народу, показала безприкладний героїзм та самопожертву всім країнам Європи.
Своїм прикладом вояки УПА запалили вогонь в серцях наступних поколінь українських патріотів. В цьому їх головна заслуга, їх історична роль.

З метою вшанування пам'яті вояків Української Повстанської Армії, зі студентами груп ЕК 16-1, ЕКП 14-1 було проведено годину історичної правди «Ой, у лузі червона калина…»

Прислухавшись до голосу історії, студенти відчули споконвічне прагнення української нації до волі, незалежності рідної землі. Зрозуміли, що їхній святий обов’язок – неухильно дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і бути справжніми патріотами молодої держави – України.

25nezalejnist.jpg