Українська армія: віхи історії

День захисника Вітчизни-
Мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину,
Рідну землю свою – Україну.

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорозькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших юнаків. Тому вони ідуть служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

За свою вікову історію наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишалися не почутими. Український воїн — надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність важливіші за все. Сьогодні для українського суспільства він є найбільшою гордістю.

Як говорив Тарас Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду своєю силою і волею.

Згадати про тих, хто споконвіків стояв на сторожі кордонів нашої держави, воїнів –миротворців, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах та висловити щиру подяку мужнім воїнам АТО, які несуть сьогодні нелегку військову службу мали можливість студенти 1 курсу Інституту геології та геофізики на хронографі «Свято мужності й відваги» (до Дня Збройних сил України).

socrat2.jpg

Студентській молоді було представлено інформаційну довідку про встановлення та відзначення у нашій державі Дня Збройних Сил України. Також здійснювався короткий екскурс від витоків їх зародження до сьогодення. Було зачитано деякі поетичні твори про захисників України. Студенти із зацікавленістю слухали та взяли участь в усній вікторині «Хто такий справжній козак?». Відповідаючи на питання вікторини, присутні мали можливість перевірити свої знання. Крім того йшла мова про нелегкий шлях Української армії у воєнні роки та в мирні часи.

Сьогодні ми дійсно відчуваємо захист рідної землі з новоствореною Українською армією. На сході нашої країни іде неоголошена війна. Вже чимало українських сімей відчули її жахливі наслідки, втративши своїх рідних і близьких. Ми всі розуміємо біль таких втрат і глибоко співчуваємо цим родинам. Пам’ятаймо всіх, живих і тих, хто вже не з нами: солдатів і активістів майдану, лікарів і волонтерів. Не забуваймо це. Закарбуймо їхні імена у пам’ять вічності. Хвилиною мовчання студенти вшанувати тих, хто віддав своє життя за нас, за наше краще життя.