Україна в полум'ї війни

28 жовтня - День визволення України від німецьких загарбників. Для України війна коштувала надто дорого. Її територію перетворили на один з головних плацдармів жорстоких боїв. За час воєнних дій на території України знищено:
• 714 українських міст і селищ;
• 2800 українських сіл;
• 334 села спалено разом із жителями, зазнавши долі Хатині.
Підірвано:
• 5600 залізничних мостів;
• 120 паравозних депо зруйновано;
• 325 вищих навчальних закладів.

У вогні знищено цілі бібліотечні фонди, музеї та колекції картин. Чотири місяці тривала битва за звільнення Києва, чотири мільйони людей брало участь у звільненні, загинуло сто тисяч киян. Про ці та інші замовчувані факти, про визволення України дізналися студенти груп НІТ-18; ГР-18; ЕКО- 18; ПМ-18; НІВ-18, відвідавши захід : «Україна в полум'ї війни», який провела провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Горбак Г.Б.

socrat2.jpg

Доповненням до заходу була книжкова виставка «Йшли полки по Україні», організована бібліотекарем ІІ категорії Петушенко М.В. На завершення заходу завідувач відділу обслуговування користувачів Яремійчук Л.М. провела огляд літератури, що є у фондах бібліотеки з даної тематики. Особлива увага була зосереджена на книзі «Друга світова війна: Спогади і погляди фронтовика», в якій поміщені спогади фронтовика, полковника у відставці Шпарика Василя. Йдеться про події Другої світової війни з точки зору безпосереднього учасника подій. Книга «Велика вітчизняна війна» Федора Пігідо-Правобережного – це спогади про події в Україні у 1941-1945рр. У мемуарах подано унікальну інформацію, яка розвінчує чимало стереотипів та міфів про те, що в СРСР довгі десятиліття було заведено називати «Великою Вітчизняною війною».