У царстві мудрості, історії і тиші

«Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій,
втіху в печалі, моральне оновлення і щастя,
якщо вміє володіти тим дорогоцінним ключем,
який відкриває таємничі двері цієї скарбниці».
Леббок

Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30 вересня проголошено Всеукраїнським днем бібліотек. Це свято встановлено у зв’язку з великим внеском бібліотечних працівників України у розвиток освіти, науки і культури нашої держави та необхідністю подальшого підвищення ролі бібліотек у житті суспільства. Бібліотека – це не тільки сховище літератури. Це цілий світ, відкритий кожному, хто любить книгу. Коли ми говоримо слово «бібліотека», то уявляємо собі духовне місце, куди можна завжди прийти, де зустрінеш бібліотекаря – людину, яка завжди рада допомогти в пошуках істини, підібрати необхідні книги, дати пораду. Словом, бібліотека для багатьох людей і наших читачів, і наших бібліотекарів – це величезна частка їхнього життя.

Існує поняття: "домашнє вогнище", "вогнище культури". З давніх-давен повелося, що вогонь, вогнище повинна підтримувати жінка. Мабуть, тому і в бібліотеках працюють в основному жінки, які бережуть і підтримують духовно тепло, яке потрібне людям.

Своє професійне свято відзначив колектив нашої бібліотеки. У читальному залі технічної літератури відбулося урочисте засідання «У царстві мудрості, історії і тиші».

Всяке свято – це завжди багато щирих і теплих привітань. Не виняток і День бібліотек. Традиційно він розпочався словами привітань, які прозвучали від директора науково-технічної бібліотеки Ярослави Антонівни Пилип та проректора з науково-педагогічної роботи Олега Миколайовича Мандрика. Було висловлено побажання, слова подяки та вручено почесні грамоти кращим працівникам бібліотеки за сумлінну працю та з нагоди 50-річчя університету.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

Ми не могли не згадати у цей святковий день людей, які присвятили бібліотечній справі значну частину свого життя – понад 35 років. Теплі слова привітань та подяка за працю прозвучали для наших ветеранів.

Професія бібліотекаря тісно пов’язана з книгою, адже книга – джерело мудрості і знань. Недарма ж так співпало, що День бібліотек і День іменин Віри, Надії, Любові, Софії припадає на один день. Слова привітань були подаровані для наших працівників, які мають ці чудові імена…

Надзвичайно приємно, що незважаючи на повсякденну роботу та власні турботи, бібліотечні працівники створили чудову різнопланову книжкову виставку «Бібліотекарі читають (з найулюбленішого)». Виставка вразила різноманіттям представлених книг: класичні та сучасні твори художньої української і зарубіжної літератури; книги, які навчають мислити по-новому, надихають на нові відкриття, зміни насамперед у собі.

socrat2.jpg

А також велику зацікавленість викликали оригінальні вітальні листівки з Всеукраїнським днем бібліотек, які були створені руками наших працівників.

socrat2.jpg

socrat2.jpg


Од світлих рук твоїх іде таке сіяння,
Що серцем ти зігрів, о, друже наших серць.
Коли даєш книжки ти людям для читання
Книжки, в яких іде добра із тьмою герць.
Книжки, що для борні окрилюють уяву,
Шо дух підносять нам до зоряних вершин
Бібліотекарю – оці слова ласкаві
З безсмертям людських дум серця єднає він.
(В. Сосюра)

socrat2.jpg

socrat2.jpg