Туристична Україна

talanty_ukr.jpg

Подорожі навчають більше, ніж будь-що
інше. Іноді один день, проведений в інших
місцях, дає більше, ніж десять років вдома.
Анатоль Франс

Сьогодні туризм став явищем, яке увійшло в повсякденне життя сотень мільйонів людей, який виконує в суспільстві важливу культурну функцію, забезпечує духовний розвиток людини, яка подорожує. Мандруючи ми пізнаємо світ, його красу, вчимося любити рідну природу, оберігаємо її. Мандрівка по рідному краю дає можливість активно і змістовно проводити своє дозвілля, збагачувати себе різними знаннями, без чого не можна утверджуватися людині в сучасному цивілізованому світі.
Можливість безпосередньо й особисто відкрити для себе і насолоджуватися духовним та культурним надбанням як у нашій, так і в різних країнах світу, є тим благом, що гарантується державою, Конституцією України.
Наша країна посідає одне з провідних місць в Європі за кількістю об’єктів історико-культурної спадщини, які викликають інтерес у вітчизняних та іноземних туристів. Майже кожен регіон має свої унікальні природні ресурси.
Це привабливі місця створені природою та людиною: річки, водоспади, гірські вершини, печери, озера, острови, степи та ліси, заповідники та парки, фортеці та церкви, замки і палаци.
Влітку – це піші, кінні і велосипедні прогулянки горами. Взимку – гірськолижні курорти – Славське, Буковель.
Туристичний сектор може приносити в економіку України значні кошти, проте суттєво відстає від провідних держав світу за рівнем розвитку туристичної інфраструктури та якості послуг.
В останні роки в Україні прийнято низку державних рішень, спрямованих на зміцнення та розширення законодавчої бази у сфері туризму.
Уряд ухвалив Стратегію розвитку туризму та курортів до 2026 року, яка дозволить більш ефективно координувати роботу у цьому напрямку. Розробка туристичної стратегії – це одна із умов, яку держава має виконати в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.
Туризм, як форма дозвілля, стає все змістовнішим і популярнішим, а нові маршрути відкривають вікно у широкий світ, сприяють встановленню добросусідських стосунків та порозуміння між народами.
Наша країна приваблива для туристів, вона не залишить байдужим жодного із них.
Більш детальнішу інформацію про туристичні об’єкти, історію туризму в Україні, його розвиток можна дізнатися з друкованих видань, які представлені на книжково-ілюстративній виставці «Туристична Україна», що експонується в читальному залі періодичних видань та іноземної літератури (к. 32, ІІІ пов.). Тож запрошуємо у чарівну подорож.

socrat2.jpg