Світле Христове Воскресіння

Лозовий кошик святом руки гріє,
І тільки свічі осявають мить,
Коли над всім, що сонцю владне в світі,
«Христос Воскрес!» луною продзвенить

О. Соколовська.

Серед християнських свят особливою врочистістю й радістю виокремлюється свято Пасхи - Великдень. Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а Великий день. Величне свято, яке споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності. Воскресіння Господнє в усі часи давало людям наснагу вірити, любити, прощати. Це свято в родинах українців завжди було пов'язане з глибоким осмисленням життя людини на Землі. Напередодні Великодня виготовляли писанки, крашанки, мальованки, їх не лише святили в церкві, а й обмінювались ними, немов великодніми картками-привітаннями.

ekolog01.jpg

З плином часу багато Великодніх обрядів втратили свою автентичність, а деякі - збереглися лише в окремих регіонах України. Проте, на Прикарпатті з цим святом пов’язано досить багато чудових повір’їв, звичаїв і традицій, яких люди дотримуються і в наш час. Про них йшла мова на літературно-музичній ікебані «І сонце світить хай з небес – Христос Воскрес», яка була проведена із студентами першого курсу Інституту інженерної механіки. Студентська молодь дізналася про святкування Великодня у давнину, про його символіку. Оскільки присутні проживають у різних куточках Прикарпаття, то вони охоче розповідали, як це свято відзначають у їхньому населеному пункті, які традиції і звичаї пов’язані з Великоднем у них побутують.

ekolog01.jpg

Невід’ємною частиною Великоднього свята є писанка. Фарбоване, розмальоване яйце ввaжається оберегом. З писанок і крашанок розпочинається великодній сніданок у кожній українській оселі. Відкрити для себе чарівний дивосвіт писанки студенти мали змогу за допомогою художньо-мистецької виставки «Світле Христове Воскресіння» на якій були представлені книги із різноманітними орнаментами писанок різних регіонів нашої держави та експонувались дерев’яні писанки із Гуцульщини і Покуття.

ekolog01.jpg