Світ правди і краси Михайла Стельмаха

Кожен, хто знайомий із творчістю Михайла Панасовича Стельмаха, добре знає, що серед галереї створених ним художніх образів чітко постає найвеличніший із них – образ рідного краю, золотонивого Поділля, Карпат та Гуцульщини.

stelmah02.jpg

24 травня цього року виповнюється 100 років від дня народження Михайла Стельмаха. Його твори є цікавими, актуальними для сучасного читача. Вони приваблюють вірою в людину, її можливості, турботою про майбутнє. Максим Рильський писав про творчість Стельмаха так: «…Ваша творчість – благородна данина народу. Прихильник правди, Ви ненавидите кривду, як безстрашний воїн. Це не завжди приносить лаври, це іноді ранить гострим терням. Але терня всихає, лаври залишаються».

Відзначаючи цю ювілейну дату, в університетській аудиторії відбулася художньо-мистецька розповідь «Чотири броди любові» із студентами факультету економіки підприємництва. Попередньо студентською молоддю було прочитано романи письменника «Кров людська – не водиця», «Над Черемошем», «Чотири броди». На заході присутні ділились своїми враженнями від прочитаного. Зокрема зупинились на романі «Чотири броди», проаналізували його сюжетні лінії, охарактеризували коло проблем, які піднімає автор. З’ясувалось, що більшість із них є актуальними і на сьогодні, змушують замислитись над своїми вчинками, думками – це проблеми «батьки і діти», «вибір супутника життя», «добро і зло», «нерівність у суспільстві». Мова творів Стельмаха є доступна, наповнена різноманітними художніми засобами, описами пейзажів, що приваблює читача.

Протягом художньо-мистецької розповіді експонувалася літературно-художня виставка «Світ правди і краси Михайла Стельмаха».