Сторінки пам’яті живої…

...Трагічні сторінки історії слід пам’ятати не тільки, щоб шанувати пам’ять про загиблих, а й для того, щоб зробити висновки з минулого та не допустити помилок у майбутньому. Бабин Яр поряд із Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи й прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії.
Відзначення в Україні роковин трагедії Бабиного Яру на державному рівні є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб різних національностей – військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.
До роковин трагедії Бабиного Яру працівники читального залу наукових та періодичних видань ( к. №33, ІІІ поверх ) підготували виставку-реквієм «Бабин Яр: історія та долі». Виставка занурює відвідувачів у трагічну атмосферу осінніх днів 1941 року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства. Трагедія Бабиного Яру стала для українців занадто гірким уроком, болючим шрамом в українській історії, яку має знати кожен, щоб уникнути повторення давніх помилок.
Запрошуємо всіх небайдужих до перегляду виставки, ще раз переосмислити трагічність тих страшних подій, тим самим застерігаючи суспільство від їх повторення.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg