Становлення, розвиток та сьогодення нафтогазової промисловості

Загадковість, таємничість, незбагненність праці розвідників, буровиків і експлуатаційників у пошуках земних багатств, захованих у важкодоступних надрах землі, дивний сплав ризикованості, романтичності та труднощів діє, як магніт, як невідома сила, що споконвічно притягувала і притягує до себе молодь, сьогоднішніх студентів, завтрашніх фахівців нафтогазової справи.

За вже сформованими традиціями українські нафтовики і газовики прагнуть дотримуватися високого професіоналізму та компетентності у своїй нелегкій праці.Відомості про їхню працю, здобутки, досягнення та перспективи розкривав усний журнал «З історії розвитку нафтової промисловості на землях Гуцульщини і Покуття» (до Дня працівників нафтогазової промисловості) студентам четвертого курсу газонафтопромислового факультету.

Сторінки усного журналу відображали розповіді про винайдення людьми нафти, її чудові мастильні та лікувальні властивості, про розвиток нафтового видобутку в Україні. Крім того, студенти підготували цікаву інформацію про становлення та розвиток нафтового промислу в Галичині.

fond02.jpg

Пригадали, що у творі нашого земляка Івана Франка «Борислав сміється» яскраво змальовано драматичну картину пошуку роботи найбіднішими верствами населення – селянством. Саме у Бориславі селяни шукали роботу по видобуванню нафти.Сьогоднішній стан нафтопереробної галузі розкрили такі сторінки журналу «На основі науково-технічного прогресу», «Шляхи удосконалення технології буріння», «Технічний прогрес в експлуатації родовищ».Присутні мали змогу ознайомитись із періодичними виданнями та науковою, навчальною літературою, які експонувались на книжковій виставці «З історії розвитку нафтової та газової промисловості».