Соціальні мережі як засіб маркетингової діяльності бібліотек

Сьогодні вітчизняні бібліотеки використовують соціальні мережі як канали неформальної комунікації та способи мотивації розвитку професійної сфери. Тому вивчення та дослідження функціонування соціальних мереж є актуальною темою для бібліотечних працівників, що й стало головним питанням засідання секції з питань обслуговування користувачів.

socrat2.jpg

Круглий стіл на тему «Соціальні мережі як засіб маркетингової діяльності відділів обслуговування користувачів в бібліотеках ЗВО» відбувся на базі наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. З повідомленнями виступили Гуцуляк Олег Борисович – учений секретар НБ ПНУ та Юречко Іван Васильович – бібліотекар І категорії НБ ПНУ.

socrat2.jpg

Щоб утримати свої позиції в сучасному інформаційно-комунікаційному просторі, створити комфортні умови для своїх користувачів, піднести рівень їх обслуговування, бібліотека ПНУ долучилася до соціальної мережі Facebook (cторінка створена в 2017р.), що дозволило поширювати інформацію про діяльність бібліотеки більш широкій аудиторії. Загалом з 21.08.17р. по 27.03.19р. на сторінці розміщено 34 відео, зареєстровано 6523 відеоперегляди, додано 468 дописів, оголошень,подій та зареєстровано 14685 уподобань та надзвичайно багато коментарів. Це в черговий раз підтверджує, що соціальна мережа Facebook є безмежним простором для популяризації бібліотеки у віртуальному світі та суспільстві загалом.

socrat2.jpg

У наш час соціальні мережі асоціюються з особливим видом структур, які є інтернет-платформою для створення і підтримки особистих та професійних зв’язків між людьми. Нові реалії вимагають вести пошук моделей взаємодії з читачами. Зокрема, активно просувати інформаційно-аналітичні продукти в соціальних мережах, тобто переміщувати їх туди, де є потенційні споживачі цих продуктів.

В обговоренні даного питання також взяли участь Татарин Мирослава Миколаївна – директор бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету, Кобітович Юрій Володимирович – завідувач відділу інформаційних технологій НТБ ІФНТУНГ, Дзумедзей Роман Олексійович – заступник директора наукової бібліотеки ПНУ та інші. Цікавим, корисним та змістовним для учасників засідання секції став досвід бібліотек методичного об’єднання в напрямку використання соціальних мереж як засобу маркетингової діяльності університетських книгозбірень.