Соборність як доля – назавжди!

У січні 2018 року виповнюється важлива і знаменна дата в історії Українського народу та Української держави – 100 річчя проголошення Незалежності України.
Ухвалений Центральною Радою IY Універсал проголосив Україну вільною і суверенною державою українського народу, чим реалізував право і віковічні прагнення українців до самостійного та незалежного державного існування і будівництва.
Найактивнішу участь у розробленні та ухваленні наріжного для української справи документа брали участь холмівець Михайло Грушевський, херсонець Володимир Винниченко та донбасівець Микита Шаповал, які стали співавторами тексту IY Універсалу, а також інші члени Центральної Ради УНР.

socrat2.jpg

В історії становлення українства визначну роль відіграла жорстока боротьба за своє фізичне виживання проти кочовників на кордоні Великого Степу. З виру цієї боротьби вийшла середньовічна імперія Київська Русь, історична пам'ять про яку і досі складає підвалини нашої національної свідомості.
Керований національним інстинктом самозбереження, наш народ упродовж усіх підневільних сторіч прагнув до відновлення своєї державності як гарантії свого існування та вільного розвитку. Наш український народ боровся за елементарну річ – довести своє існування як окремого народу.

socrat2.jpg

Що нас убезпечило від повного зникнення? Очевидно, наявність у нас всіх ознак, притаманних народу. Мова, символіка, історична пам'ять, що передавала досвід народу молодим поколінням через усну народну творчість, традиції, і навіть через смаки й забобони. Все це називають національною душею, яку не можна визначити чітким формулюванням, виміряти лінійкою або взяти руками.
З розпадом СРСР з’явилися сприятливі умови для відновлення української державності. У 1991 році були враховані помилки попередніх визвольних змагань і Україна виступила єдиною силою. Тоді на грудневому референдумі на питання про підтримку Акту про проголошення Незалежності України та Декларації про державний суверенітет понад 90% населення України відповіли “підтверджую”.

socrat2.jpg

Україну визнали 200 держав світу. Ми здобули державність в 1991 році. Навіщо? Тому що наш історичний досвід свідчить: тільки власна держава є надійним гарантом продовольчої , економічної, воєнної, екологічної, демографічної безпеки народу. Саме тому наш народ вів і веде боротьбу за Українську державу у самих складних умовах.
Cтуденти групи НІВмз-17-1 ІФНТУНГ разом з викладачем Овецьким С.О. були учасниками заходу календар історії “Соборність як доля – назавжди!”, присв’яченого сотій річниці проголошення незалежності УНР та 99-ій річниці Акта злуки. Захід відбувся в приміщенні НТБ за участі працівників бібліотеки.
Саме цим проблемам українців присв’ячена книжкова виставка, яка функціонує в читальному залі соціально-економічної літератури (кім. 31, 3-й поверх НТБ.)