Слово наше рідне – слово українське

Мова - така ж жива істота, як і народ, що її
витворив, і коли він кине свою мову, то вже буде
смерть усього того, чим він відрізняється від інших людей.

Панас Мирний

21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Мова - це великий божий дар для людини. У світі налічується близько трьох тисяч мов і серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Із сивої давнини бере початок наша мова. Шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби за право на існування.

Першим твором в українській літературі , який відображав мову народу, його незвичайний гумор була “Енеїда” І. Котляревського. Найвизначнішою подією в нашій історії стало видання “Кобзаря” Т. Шевченка. Своїм великим талантом письменник розкрив чудову, чарівну музику українського слова. Під пером великого Кобзаря українська мова заграла не тільки усіма барвами, а й запалала гнівним вогнем.Кобзареве слово підхопили І. Франко, Л.Українка, П. Мирний та багато інших письменників, які своєю творчістю утверджували право на існування української мови.

Тисячі найкращих українців пройшли через сталінські репресії за любов до рідної землі та її мови. Серед них В. Стус, В. Симоненко, Є. Маланюк та інші.

Великий вклад у збереження рідної мови вносять і сучасні письменники: М. Матіос, Ю. Андрухович, В. Шкляр, Л. Костенко та багато інших. Своєю творчістю вони передають нам вогник з далекої історії та допомагають зберегти наше сьгодення для майбутніх поколінь.

Тепер, коли Україна стала самостійною, незалежною державою, відкривається широкий простір для розвитку української мови. Наше з вами завдання – піднести нашу мову на новий рівень а для цього мусимо знати її історію й сьогодення.

На абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована тематична книжкова виставка “Слово наше рідне – слово українське” присвячена Дню рідної мови. Ви зможете ознайомитись з творами української літератури з давніх часів до наших днів.