Славне місто моє – краща з кращих перлин (до Дня міста)

…місто-острів, до котрого можливо в’їхати лише через міст…
…місто-цитадель, в якому виростають завойовники, котрі, однак, вертаються додому…
…місто, що не межує з Європою, а лише з її центром…
…воно закінчується у глибині гірської країни, в кінці заборонених гір…
…гори ніколи не покидають це місто…
... їх видно, вони пахнуть, напускають вітри, дощі і сніги…
…врешті про них завжди пам’ятаєш…
… сам Франківськ є лиш входом і виходом…
…поріг іншого світу; бути порогом – його найсвітліше призначення…
…тут неможливо зробити справжньої кар’єри, справжнього багатства, справжньої слави, справжнього успіху…
…тут вдається лише справжнє життя…

Тарас Прохасько

Велич і краса нашого міста Івано-Франківська була представлена на літературно-мистецькій експозиції «Славне місто моє – краща з кращих перлин» (до Дня міста). Гостем клубу став сучасний український письменник, один із відомих діячів станіславського феномену - Тарас Прохасько.
Станіславський феномен – це феномен існування у місті групи письменників та художників, у чиїй творчості найрафінованіше проявилися риси постмодернізму. Його варто розглядати як «специфічно соціокультурну ситуацію» (Іздрик), яка виникла в Івано-Франківську в 1988-1994 роках. Перш за все це була дивовижна відкритість після повалення «залізної завіси», яка породила сучасну українську літературу нового європейського ґатунку. До Феномена відносять і творчість письменника Тараса Прохаська. А що у Франківську регулярно з’являються молоді письменники, які продовжують писати у стилі постмодернізму, то говорять про «продовження» чи «нову хвилю» Станіславського феномена. Однак, як зауважує Тарас Прохасько, літературний вибух, який стався у Франківську на початку 90-х і закінчився у 1994-му, вже належить до історії літератури… до історії нашого міста…

5.jpg

Зліва направо: заступник декана ФУІД Кісіль М.В., письменник Прохасько Т.Б., директор НТБ Пилип Я.А.

Молодий автор вів розмову про свою філософію буття, принципи життя. Лейтмотивом розмови була тема літератури, яка є завжди потрібною, бо є своєрідним «очищенням», «визволенням».

6.jpg

Сучасний український письменник Тарас Прохасько роздає автографи

До розмови долучились студенти факультету управління та інформаційної діяльності, інженерно-екологічного факультету, працівники науково-технічної бібліотеки, які з цікавістю слухали розповіді Т. Прохаська. Багато питань задавали письмово.

7.jpg

Зліва направо: письменник Прохасько Т.Б., завідувач сектору культурно-просвітницької роботи Когут С.І., заступник директора НТБ Цок Л.В., директор НТБ Пилип Я.А.

У газеті «Студент Прикарпаття» опубліковано статтю «Література, як своєрідне очищення», яка висвітлює цю зустріч.