Символ нашої свободи

Герб будь-якої держави – це символ, який презентує дану країну як суверенну незалежну державу.19 лютого ми відзначаємо День Державного Герба України, який є офіційною емблемою, що зображається на документах, печатках та грошових знаках держави.
Ми пишаємося своїми національними символами, традиціями, культурою та людьми. Державний Герб України - це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією. Він складається з Малого та Великого Гербів. Малим Державним Гербом України є золотий Тризуб на синьому щиті - національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Його затвердила Верховна Рада 19 лютого 1992р., визнаючи головним елементом великого Державного Герба України. Великий Герб України знаходиться ще у стадії розробки. На сьогодні до Верховної Ради України подано кілька варіантів законопроєктів.
Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, символізуючи соборність українських земель, був на нагородах і листівках Української повстанської армії.У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність, і був на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х років.
Радянська система таврувала його як «націоналістичний знак», використання якого заборонялось, а «винуватців» жорстоко карали.
Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.Сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність, а для українців усього світу наш герб символізує зв’язок із Батьківщиною.

socrat2.jpg