Шкідливі звички: міраж і дійсність

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.
У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, участь у роботі якої взяли 13 країн, намагалася знайти шляхи обмеження ввезення наркотиків з азіатських країн. І сьогодні, через століття, ми далекі від вирішення проблеми.
У 1987 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність та співробітництво з метою досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

socrat2.jpg

Рішення прийнято 7 грудня 1987 на основі рекомендації Міжнародної конференції з боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом 1987 року, яка 26 червня ухвалила Всеохоплюючий план майбутньої діяльності по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами.
Наркоманія — це постійне вживання наркотиків, поступово в усе більших дозах. Останнім часом наркотичні речовини все частіше використовуються не за призначенням, а з метою отримання миттєвого штучного задоволення. Важко підрахувати, скільки людських життів забрало це неприродне прагнення. Наркотики виснажують, руйнують психіку та здоров'я людини, роблять залежною, слабкою. Рідко наркоман доживає навіть до сорока років — організм не витримує навантаження.

socrat2.jpg

За результатами досліджень Організації Об'єднаних Націй та країна, більш як 7% населення якої вживають наркотики, є приреченою. Така країна не має майбутнього. Зараз, за оцінками спеціалістів, близько 4% жителів планети вживають наркотики. А це вже дуже загрозлива цифра, особливо якщо взяти до уваги граничну межу в 7 %.
Боротьба з незаконним розповсюдженням та споживанням наркотиків в усьому світі ведеться вже протягом кількох десятків років. А наркозалежних людей стає з кожним роком усе більше.
Саме цього дня – 26 червня, намагаються проводити всі найбільш значні агітаційно-пропагандистські заходи.
В науково-технічній бібліотеці з метою популяризації здорового способу життя серед студентської молоді було організовано зустріч з лікарем-наркологом Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру Собком Олегом Вадимовичем.

socrat2.jpg

Профілактична година-застереження мала назву «Шкідливі звички: міраж і дійсність» та відбулася в рамках клубу «Діалог» з студентами Інституту архітектури, будівництва та туризму. Розповідь фахівця такого закладу для професійного розкриття даної проблеми була цікавою та насиченою різноманітними фактами з історії боротьби з наркоманією. В наш час проблема наркоманії особливо стосується молоді. За даними міністерства охорони здоров'я, кожен п'ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних - це молоді люди у віці до 24 років, які, по суті, і є генофондом нації.
Нажаль, наслідки наркозалежності для демографічних показників країни стають все більш загрозливими. Лікарі-наркологи дуже стурбовані проблемою наркоманії. Вони стверджують, що якщо 3-4 роки тому середній вік юних наркоманів складав 16-17 років, то на сьогоднішній день цей показник знизився до 13-14 років. За статистичними показниками за останні десять-дванадцять років збільшилася в сім разів число жінок, які вживають наркотичні та психотропні препарати.

socrat2.jpg

У всьому світі люди, в чиї безпосередні турботи входить здоров'я нації, об'єднують свої зусилля, щоб іще раз нагадати людству, яким страшним недугом є наркоманія. Всі ці питання особливо активно обговорювалися на зустрічі зі студентами, які ще раз переконались, що наркоманія – це соціальна проблема, що стосується України в цілому, що вирішити її означає позбутися майже половини проблем, які постають перед державою та суспільством. Це першочергове завдання органів державної влади та громадян.
Ми щиро дякуємо Собку Олегу Вадимовичу за цікаву розповідь, за надану допомогу в організації заходу до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками.