Поповнення та зберігання бібліотечних фондів як засіб якісного інформаційного забезпечення науки та освіти

Процес комплектування та збереження бібліотечних фондів вузівських бібліотек акумулює цілий ряд напрямів діяльності, що формують кінцеву ситуацію щодо стану фондів, їхньої кількісної та якісної характеристик. Основною метою формування фонду бібліотеки навчального закладу є досягнення відповідності його тематики, складу тим завданням, що стоять перед бібліотекою. Тому комплектування є найважливішою складовою формування фонду, від якості та повноти якого залежить рівень інформаційно-бібліотечного та бібліографічного обслуговування студентів, викладачів, фахівців вищого навчального закладу. Повноцінне комплектування фонду та подальше його збереження є запорукою ефективного проведення наукової роботи із урахуванням досягнень як вітчизняного, так і світового розвитку науки.

metod10413.jpg

Саме ці актуальні та проблемні питання і розглядалися на засіданні обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації м.Івано-Франківська, яке відбулося 2 квітня в науково-технічній бібліотеці ІФНТУНГу.

Цікавою і змістовною була доповідь завідувача відділу комплектування та обробки літератури НТБ ІФНТУНГ О.Б. Тачинської, яка торкнулася питань різних видів комплектування (поточного, ретроспективного, рекомплектування), формування електронної бібліотеки, співпраці з видавництвами. (Детальніше)

metod20413.jpg

Про основні критерії та технології збереження бібліотечних фондів розповіла завідувач відділу книгозберігання НТБ ІФНТУНГ Т.В. Степашкіна. Було розглянуто визначення понять «збереження», «зберігання», «збереженість» та різницю між ними, напрями функціонування системи збереження фондів, залежність цього процесу від соціальних та технологічних чинників. До речі, засідання відбувалося саме в приміщенні відділу книгозберігання, тому колеги з бібліотек Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та Івано-Франківського національного медичного університету мали нагоду безпосередньо ознайомитися з роботою підрозділу, головним завданням якого і є збереження документів. (Детальніше)

На завершення голова обласного методичного об’єднання, директор науково-технічної бібліотеки Я.А. Пилип ознайомила присутніх з аналізом основних статистичних показників роботи методоб’єднання за 2012 рік, переліком напрацювань кожної з бібліотек.

metod10413.jpg

Таке професійне спілкування з колегами-фахівцями дозволяє не тільки переймати чужий досвід, а й вселяє впевненість, що подальші здобутки в цьому напрямку значною мірою визначатимуть здатність приймати креативні рішення, примножувати власні напрацювання, виходячи з наявних можливостей.