Планета толерантності

«Уміння миритися з недосконалістю
інших є ознакою справжньої гідності».
Г. Вінклер

«Любов виникає з любові: коли я хочу, щоб мене любили я сам перший люблю». Ці слова відомого мудреця-гуманіста Григорія Сковороди найбільш влучно відображають проблему взаєморозуміння, тобто толерантності. Толерантність – це повага і визнання рівності, відмова від домінування та насилля, визнання прав інших на власні думки та погляди. Мета толерантності – прийняття інших такими, якими вони є і взаємодія з ними на основі згоди. Толерантна людина не ділить світ на два кольори – чорний та білий. Вона не акцентує увагу на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати та зрозуміти інші точки зору. Її добре ставлення до себе співіснує з позитивним і доброзичливим ставленням до інших…

socrat2.jpg

Більш детальніше про толерантність та толерантне ставлення до інших мали змогу дізнатися студенти 1 курсу Інституту інформаційних технологій на дискусійному клубі «Толерантність – це… Обговорімо?». Студентська молодь прослухала інформацію про розуміння толерантності в різних культурах та історію виникнення Міжнародного дня толерантності. Також було зачитано повчальні легенди про розуміння та терпимість людей. Крім того присутні обговорювали такі важливі тематичні питання, а саме: як я ставлюся до інших людей; яку роль відіграє в моєму житті толерантність; настільки я толерантний у ставленні до інших та ін. Студенти були зацікавлені в обговоренні цих питань та із задоволенням взяли участь у письмовому бліц-опитуванні «Толерантність та особистісні цінності». Респондентам було поставлено два питання: «Я вважаю, що толерантність – це…» і «Які цінності я хочу взяти в своє життя?».

Проаналізувавши відповіді, можна зробити висновок, що більшість студентів вважає, що толерантність – це хороше ставлення до людей та вміння бути ввічливим, розуміти та ставитись один до одного терпимо, а пріоритетними цінностями є щирість, доброта, порядність, чесність, взаємо підтримка та ін.