Перспективи розвитку програмного управління металообробними верстатами

talanty_ukr.jpg

Машинобудування є основою науково-технічного прогресу в різних галузях народного господарства. Безперервне вдосконалення і розвиток машинобудування пов’язано з прогресом верстатобудування, оскільки металорізальні верстати разом з іншими видами технологічних машин забезпечують виготовлення будь-яких видів обладнання.

Економічна незалежність держави в значній мірі залежить від рівня розвитку її верстатобудування.

У нашій країні понад 70% виробів в машинобудуванні виготовляють в умовах дрібносерійного і серійного виробництва. Ефективним засобом автоматизації дрібносерійного і серійного виробництва є програмне управління металорізальними верстатами.

У верстатах з ЧПК управління робочими органами в процесі обробки приводиться в дію автоматично за заздалегідь розробленою програмою без безпосередньої участі робітника. Важливою особливістю автоматизації процесу обробки на металорізальних верстатах з допомогою пристроїв програмного управління є збереження верстатами широкої універсальності. Це дає можливість робити на них обробку всієї номенклатури деталей, яка може бути проведена на універсальних верстатах відповідних типів.

Сучасне програмне керування дозволяє: автоматизувати процес обробки: скоротити час наладки верстата, звівши всю наладку до установки інструменту, заготівлі програми на верстаті; організувати багатоверстатне обслуговування в серійному і дрібносерійному виробництві; підвищити продуктивність праці, культуру виробництва і якість оброблених деталей.

На даному етапі розвитку галузі основним завданням раціональної експлуатації металорізальних верстатів з ЧПУ є забезпечення тривалої і безвідмовної обробки на них деталей із заданою продуктивністю, точністю і шорсткістю обробленої поверхні при мінімальній вартості експлуатації верстатів.

У парку машинобудування країни частка верстатів з ЧПУ буде безперервно збільшуватися при одночасному підвищенні їх технічного рівня, що вимагає також висококваліфікованого персоналу. Ми, як складова частина навчального процесу університету, прагнемо надати посильну допомогу у підготовці майбутніх фахівців своєї справи, тому на допомогу студентам та науковцям організували книжкову виставку «Перспективи розвитку програмного управління металообробними верстатами».

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути матеріали виставки в читальному залі технічних та гуманітарних наук (к.23, ІІ поверх) та на сайті бібліотеки.