Перевірка та списання бібліотечного фонду в автоматизованому режимі

Сучасна бібліотека немислима без використання комп’ютерів та пов’язаних з ними новітніх технологій у практиці бібліотечної роботи. Автоматизація привносить в роботу бібліотечних працівників цілий ряд нових можливостей, одночасно усуваючи значну кількість рутинних операцій, а значить і підвищує ефективність роботи, дає можливість швидше та якісніше виконати ту чи іншу поставлену задачу, уникаючи помилок.

На високому професійному рівні в науково-технічній бібліотеці пройшло засідання секції з питань інформаційних технологій в рамках, якої був проведений майстер-клас «Перевірка бібліотечного фонду та порядок зняття з обліку вилучених видань в автоматизованому режимі». Облік бібліотечного фонду є одним з важливих умов його збереження та здійснення контролю за його наявністю, виключенням та руху документів. Він здійснюється як в традиційному, так і в автоматизованому режимі. Використовуючи мультимедійний проектор з екраном, провідний бібліотекар відділу інформаційних технологій Мацюк Галина Мирославівна послідовно продемонструвала всі дії виключення з облікових документів списаних видань.

mDSCN7004.jpg

Запровадження нових інформаційних технологій за допомогою бібліотечних інформаційних систем дозволяє автоматизувати всі бібліотечні процеси, у тому числі і процес інвентаризації фонду. Інвентаризація бібліотечних фондів здійснюється з метою забезпечення достовірності даних обліку шляхом зіставлення їх з фактичною наявністю документів у фонді. Питання інвентаризації бібліотечних документів не залишилося осторонь серед колег-фахівців об’єднання. Тому у своєму виступі заст. директора з комп’ютеризації Стисло Т. Р. детально зупинився на методиці проведення інвентаризації бібліотечних документів в науково-технічній бібліотеці, використовуючи мультимедійний проектор з екраном. Визначальним фактором є те, що дана методика дозволяє провести інвентаризацію, не зупиняючи процесів обслуговування користувачів бібліотеки. Також це дає змогу достовірно виявити обсяг документів, відомості про які не внесено в електронний каталог бібліотеки.

mDSCN7004.jpg

Професійне спілкування з колегами-фахівцями Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та національного медичного університету проходило в атмосфері гостинності, доброзичливості і невимушеності, що сприяло створенню міцного підґрунтя для розвитку міжбібліотечного партнерства, взаємодії та координації спільної діяльності.