А пам’ять священна…

«Кожне покоління повинне наново
написати свою історію. Нові події
набирають ваги і давні події треба
розуміти по-новому».
Б.Д. С. Галдейн

Жодна подія ХХ століття не може зрівнятися з Другою світовою війною за тими впливами, які вона вчинила на хід історичного поступу. Полотно історичної пам’яті народу зіткане з мільйонів епізодів, що відклались у спогадах, помережене трагічними і радісними подіями, на які такою багатою виявилася воєнна доба. Пам’ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, яке, з одного боку, витворює підвалини його самодостатності й самобутності, а з іншого, - органічно інтегрує його в загально цивілізаційний потік, підносить до рівня інших народів, які активно творили історію.

Український народ на Слобожанщині, Івано-Франківщині, в Донбасі, у кожному містечку і селі – це великий єдиний український народ, роз’єднати який нікому не дано права. За волю і незалежність України в боротьбі з гітлерівськими агресорами склали свої голови мільйони кращих синів і дочок нашого народу. І чим далі віддаляють нас події від вікопомного дня Перемоги, тим величнішим постає значення подвигу нашого народу, який розгромив фашизм і врятував людство від коричневої чуми. Молоді люди, які вступають у життя, які не пережили страшного воєнного лихоліття і не знали, що таке війна, мають знати минуле в усій його складності та неоднозначності. Битва за визволення України, що тривала 680 днів і ночей, стала однією з найвидатніших сторінок світової воєнної історії й однією з найславетніших сторінок в українській історії.

socrat2.jpg

Ще раз перегорнути сторінки тих історичних подій, що знаменували перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством, мали можливість студенти І курсу Інститутів інженерної механіки, економіки та управління у нафтогазовому комплексі на історико-просвітницькому вечорі «Пам’яте, стій, зупинись на хвилинку!», де було детально охарактеризовано воєнні події 1943-1944 р. р., які відбувалися на території нашої держави, проаналізовано воєнні операції, завдяки яким було звільнено від ворогів західні області України та останнє селище Лавочне Дрогобицької (сьогодні Львівської) області, та зроблено акцент на історичних подіях, які ознаменували остаточне звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Художня розповідь про героїчну боротьбу нашого народу доповнювалася поетичними творами про наших героїв-солдатів, про їх бойові подвиги та народну пам’ять про них.

socrat2.jpg

А також студентська молодь мала можливість переглянути історично-документальну виставку «А пам’ять священна…», яка експонувалася протягом вечора.

Подвиг і приклад ветеранів повинні пронизувати все наше життя, бути критерієм усіх наших рішень, вчинків і дій, основою патріотичного виховання підростаючого покоління. Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про безсмертний подвиг нашого народу, Перемогу в роки Другої світової війни і передати пам’ять про нього сучасним і прийдешнім поколінням.

Яскравим доповненням до цієї важливої дати стала історико-тематична виставка «Шануємо живих, пам’ятаємо про полеглих», яка організована у читальному залі соціально-економічної літератури. Запрошуємо всіх бажаючих для ознайомлення із матеріалами даної виставки.

socrat2.jpg