Пам'ять крізь роки

talanty_ukr.jpg

Давно замовкли громи Другої світової війни - однієї з найжорстокіших і найкривавіших в історії цивілізації воєн, але події тих років залишаються в пам’яті народній.

День 9 травня повертає нас у минуле, коли на нашу землю прийшов довгоочікуваний мир. 72 роки відділяє нас від незабутньої весни сорок п’ятого, коли наші батьки і діди у жорстоких битвах вибороли мир на всій нашій землі. Перемога над гітлерівською Німеччиною стала подією планетарного значення. Для України вона коштувала надто дорого. Її територія перетворилася на один із головних плацдармів жорстоких боїв. Мільйони синів і дочок заплатили за Перемогу найдорожчим - життям.

Проте кожна нова річниця - це не просто миті жалю і скорботи за тими, хто залишив свою молодість на шляхах війни, це утвердження сили духу і витривалості народу, а ще й низький уклін всім ветеранам, яким пощастило дожити до наших днів, матерям, дітям війни, які витримали важкий тягар років окупації та пекло концтаборів.

З їх героїзму і терпіння склався безсмертний подвиг українського народу, який переміг не лише силою зброї, а й силою духу.

У літопис Перемоги навічно вписані імена тисяч і тисяч славних синів і дочок України.
…Меморіали, обеліски, квіти на могилах загиблих… Це потрібно не мертвим, це потрібно живим.

Народ, осяяний історичною пам’яттю, - нездоланний. Ми маємо знати і не забувати ціну війни і перемоги.
З метою вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, в читальному залі періодичних видань та іноземної літератури (к. 32, III пов.) організована книжково – ілюстративна виставка « Пам'ять крізь роки ». Завітавши до читального залу, можна ознайомитися з друкованими виданнями по даній темі.