Особливості пошуку та замовлення електронних ресурсів на сайті науково-технічної бібліотеки

23 лютого 2012р. в Науково-технічній бібліотеці (НТБ) відбувся семінар «Особливості пошуку та замовлення електронних ресурсів на сайті науково-технічної бібліотеки», у якому взяли участь всі бібліотечні працівники. Заступник директора НТБ з комп’ютеризації Стисло Т.Р. детально розповів про етапи та послідовність дій при пошуку та замовленні електронних ресурсів з урахуванням останніх нововведень.

poshuk_wystup01.jpg

Для більш широкого і поглибленого вивчення питання щодо інтелектуального пошуку літератури через сайт бібліотеки, з функцією замовлення та завантаження, було використано мультимедійний проектор з екраном. На конкретних прикладах було продемонстровано послідовно всі дії з пошуку, починаючи з введення адреси веб-сайту: пошук по електронному каталогу необхідного видання, вибір параметрів пошуку, доступ до електронної версії, її завантаження та збереження на диску. Особливу увагу було приділено перегляду персонального формуляра користувача (для входу у «Персональний формуляр» в полі «Шифр читача» вводиться номер читацького квитка, а в полі «ПІН код» – особистий пін код, наступна дія – «Відправити запит»). Тоді можна переглянути літературу, яка рахується за користувачем. Щоб переглянути перелік документів, які були видані і повернені користувачем, необхідно включити опцію «Показувати історію».

poshuk_wystup02.jpg

Особливо зацікавило учасників семінару питання попереднього замовлення літератури користувачами через сайт бібліотеки. Активно та жваво обговорювалися терміни резервування документів для користувачів з моменту замовлення, враховуючи специфіку бібліотечних процесів кожного структурного підрозділу зокрема. Бібліотечні працівники отримали конкретні відповіді на запитання, які їх цікавили.

Для ефективнішого засвоєння інформації та оволодіння учасниками всіх практичних аспектів, найближчим часом буде роздрукована та роздана всім підрозділам «Інструкція з пошуку в електронному каталозі бібліотеки з можливістю електронного замовлення», затверджену на засіданні науково-методичної ради НТБ 22.02.2012р. Можна з впевненістю стверджувати, що проведений семінар виявився дуже корисним, а професійне спілкування та навчання збагатили працівників новими знаннями, дали наснагу на подальшу роботу.