Оберіг вітчизняної науки (до 100-річчя від дня народження Б.Є. Патона)

Борис Євгенович Патон – видатний український науковець у галузі зварювання, металургії та технології матеріалів, матеріалознавства, визначний організатор науки, академік НАН України та багатьох інших академій, професор, заслужений діяч науки і техніки, Герой України, учасник Другої світової війни. Його різнобічна та надзвичайно плідна наукова та інженерна діяльність, прагнення спрямувати величезні наукові дослідження на вирішення глобальних суспільних проблем не тільки здобули йому світовий авторитет, а й поставили у перший ряд поруч із найвидатнішими науковцями світу.
Велику увагу Б.Патон приділив проблемі оцінки міцності конструкцій, він є ініціатором та науковим керівником цільової науково-технічної програми «Проблеми ресурсу і безпечної експлуатації конструкцій, споруд і машин». Завдяки йому в Україні було створено системи безперервного моніторингу зварних конструкцій, що значно підвищило їхню безпечність.
Особливо великий внесок Бориса Євгеновича в розвиток вітчизняної металургії: він став засновником трьох металургійних напрямів.
Борис Євгенович безмежно відданий науці, сьогодні не можна уявити Інститут електрозварювання та Національну академію наук України без цього видатного науковця. Його життєва мудрість, величезний досвід та міжнародний авторитет у науці і суспільстві дали можливість зберегти науковий потенціал України та успішно розвивати його.
В читальному залі №33 наукових та періодичних видань представлена тематична книжкова виставка «Оберіг вітчизняної науки». Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки і детальніше ознайомитись з біографією та науковою діяльністю Б.Є. Патона.

socrat2.jpg