Національна трагедія і боротьба за незалежність

Прагнення мати свою незалежну державу було стрижнем боротьби українського народу. Особливої гостроти вона набуває з кінця XIX та в XX столітті. Саме на межі століть було остаточно закладено теоретичні підвалини української державності. Вони формувалися видатними діячами національно-визвольного руху, а згодом декларувалися в програмних документах національних партій, що утворилися в Україні з початку XX ст. Активізація розвитку українського національно-визвольного руху привела до становлення Української Народної Республіки, яка проіснувала недовго, але засвідчила здатність українського етносу до власного державотворення. Деспотична диктатура, встановлена в Росії партією більшовиків, за довгі десятиліття практично перетворила Україну на колонію. Внаслідок репресій тоталітарного режиму, політичних переслідувань української еліти, голодоморів країна стала полігоном геноциду проти українців.

Не принесла полегшення українському народу й перемога над фашизмом. Навпаки, вона обернулася новими стражданнями: голодомором, політичними репресіями, депортацією та русифікацією населення України.

В 60 – 70-х роках ХХ ст. в Україні поширюється дисидентський рух, який складається з інтелігентської еліти (С. Хмара, В. Чорновіл,Л. Лук’яненко, В. Марченко, Л.Костенко, В.Симоненко, І.Драч, В. Стус та ін.), які виступали за демократизацію суспільства, дотримання прав і свобод людини, в Україні – за вільний розвиток української мови та культури, реалізацію прав українського народу на власну державність.

Обравши у 2014 р. нову владу, європейський шлях розвитку та реформ, на українців чекало ще одне страшне випробування – війна на Сході. І тисячі українців, що вистояли на Майдані, взявши до рук зброю, вирушили в зону АТО, щоб захищати завоювання Революції гідності. Хоч війна на Сході ще не закінчилася, але це лихо згуртовує нас, і дає нам силу та волю, мудрість та наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Працівниками читального залу технічних та гуманітарних наук № 23 організована тематична виставка «Національна трагедія і боротьба за незалежність». Всіх бажаючих просимо відвідати дану виставку, ознайомитися з історичним минулим нашої держави і ще раз перегорнути сторінки героїчної і трагічної історії нашого народу.

socrat2.jpg