Нафтогазова промисловість України: проблеми та перспективи розвитку

Нафтогазова галузь – галузь економіки України,
яка разом з іншими галузями забезпечує пошук,
розвідку та розробку родовищ нафти і газу,
транспортування, переробку, зберігання і
реалізацію нафти, газу та продуктів їх
переробки.

Закон від 12.07.2001 р. "Про нафту і газ"

Нафтогазова галузь України має свою історію, яка налічує понад двісті років. Перший видобуток нафти в промислових масштабах в Україні розпочався ще в 18 столітті. Вже до 1909-го року в районі Прикарпатських родовищ видобувалося близько двох мільйонів тонн чорного золота. Українська газовидобувна промисловість взяла свій початок з 1924-го року, коли в експлуатацію було введено Дашавське газове родовище і закінчено будівництво першого українського газопроводу Дашава – Стрий. Найбільш інтенсивний розвиток газової та нафтової галузей відбувся в післявоєнні роки і був пов’язаний з відкриттям промислових запасів газу та нафти в Причорноморсько-Кримській газоносній області, а також в регіонах Дніпровсько-Донецької западини та Прикарпаття.

З 1993 року, враховуючи значний внесок трудових колективів нафтовидобувної та газової галузей, почали святкувати День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості у другу неділю вересня.

З нагоди цього свята у рамках нашого клубу за інтересами «Діалог» відбулася зустріч за круглим столом «Нафтогазова промисловість України: проблеми та перспективи розвитку» активними учасниками якої стали викладачі кафедри спорудження та ремонту газонафтопроводів і газонафтосховищ: Грудз Ярослав Володимирович – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри, Мартинюк Тарас Августинович – професор, Мельниченко Юрій Гримиславович та Дорошенко Ярослав Васильович – доценти кафедри. Присутні – студенти першого курсу факультету нафтогазопроводів уважно слухали своїх наставників та задавали питання.

ekolog01.jpg

Факультет нафтогазопроводів функціонує більше 40 років. Мета навчання – це підготовка надійних і знаючих спеціалістів. Від якості знань залежать оцінки студентів та їх фаховий рівень. Попереду в студентів 5 років навчання і вони повинні прагнути до отримання знань, набуття професійних якостей, бо чим більше знань, тим більше можливостей стати кваліфікованим спеціалістом та знайти достойне місце роботи.

Викладачі розповіли історію видобування нафти, яку називали скельною олією та про свій внесок у видобування і дослідження нафтопродуктів. Про це свідчать їхні наукові праці. Фахівці нашого університету активно співпрацюють з вищими навчальними закладами Польщі, Румунії та інших країн.

ekolog01.jpg

ekolog01.jpg

На сьогодні Україна має в своєму арсеналі одну з найскладніших газотранспортних трубопровідних систем з протяжністю близько 37-ми тис. км, забезпечуючи надійну доставку природного газу в міста та найвіддаленіші райони. Покриваючи свої внутрішні транзитні потреби в доставці енергоносіїв, Україна також надає свою газотранспортну систему для транзиту енергоносіїв до Європи з країн ближнього зарубіжжя.

Протягом зустрічі експонувалась ілюстративно-інформаційна виставка, де були представлені друковані видання наших науковців у нафтогазовій галузі.

ekolog01.jpg