Жовтень 2018

Нові надходження літератури за вересень 2018 року

kniga.png
Вісник Національного університету «Львівська політехніка» : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку: зб. наук пр. – Львів : Львів. політехніка, 2017. –
№ 875. - 443 с.

Інформаційний бюлетень "Вища освіта" № 9 (вересень 2018)

kniga.png
Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році : розпорядж. Кабінету Міністрів України від 5 верес. 2018 р. № 647-р // Уряд. кур'єр. – 2018. - 18 верес. – № 174. – С. 6.

Звіт про місячник першокурсника

kniga.png

З 03.09.18 по 03.10.18 у науково-технічній бібліотеці пройшов місячник першокурсника:»Навчання корінь гіркий,так плід солодкий», організований працівниками абонементу наукової та навчальної літератури.В рамках місячника студенти першого курсу, груп: ФН-18-1, ПТ-18-1, ОП-18-1, НЗ-18-1, ЕКО -18-1, Б-18-1МТ-18, ГЗ-18 мали можливість познайомитися з структурою бібліотеки, книжковими виставками: «Тобі,першокурснику», «Життя, віддане науці»(наукові здобутки ректора університету Крижанівського Є.І.) та ін..Працівники читальних залів ознайомили студентів з навчально-методичною літературою та перідичними і науковими виданнями бібліотеки.

Торгівля людьми як глобальна проблема

kniga.png

18 жовтня Європейський День боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Проблема торгівлі людьми має глибоке коріння і є одним з видів насильства щодо населення. Суспільство на різних етапах свого розвитку по-різному ставилось до неї. Але лише на початку ХХ століття розпочинається міждержавна робота, у рамках якої світове співтовариство розглядає торгівлю людьми як проблему боротьби із злочинністю. А наприкінці ХХ століття ця проблема набуває форми сучасного рабства.

День українського козацтва

mystectwo.png
Чотирнадцятого жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні - свято Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Святу Покрову запорожці вважали своєю покровителькою і хоронителькою всієї України. Саме в цей день складали присягу молоді вояки та відбувалися вибори нового отамана. Ікону Божої матері брали з собою, йдучи в похід.
Перші письмові згадки про українських козаків зустрічаються у 1489 р. Але різке зростання чисельності козацтва припадає на XVI ст. У 1552-1556 рр. канівський і черкаський староста Дмитро Іванович Вишневенький (Байда) (7-1564 р.) об'єднує козаків, створюючи за порогами Дніпра на о. Мала Хортиця козацький центр - Запорозьку Січ., яка мала свій військовий, пра вовий та територіальний устрій. За формою правління це була козацька демократична республіка та стала зародком нової української (козацької) державності.
Основним напрямом зовнішньої політики Запорозької Січі була боротьба проти татарсько-турецької агресії. Цю функцію козацтво взяло на себе з самого початку свого існування. Завдяки своєму розташуванню, Січ посідала важливе місце в міждержавних відносинах країн Європи і Азії.