Минувшини чорні рядки і пам’яті світла скорбота

Пекельні цифри та слова
У серце б’ють, неначе молот,
Немов прокляття ожива,
Рік тридцять третій…
Голод…Голод…!
В.Крищенко

Літопис буття нашого народу зберігає пам'ять про багато історичних подій, як славетних, так і драматичних. Однією з найбільш жахливих трагедій для України став Голодомор 1932-1933 років.

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна. Голодомор був засобом для винищення, упокорення всього українського селянства, насадження йому бездуховності.

Голодне лихоліття найболючіше вразило дітей. Смертність сягала 50 процентів від загальної кількості померлих. Від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше, ніж за роки Першої світової та громадянської воєн.

Голод в Україні в 1932-1933 роках не був спричинений неврожаєм чи засухою. Хліб в Україні був. Радянський уряд масово продавав зерно за кордон. Тому Голодомор – штучно організований голод в 1932-1933 роках – був геноцидом українського народу.

Голодомор приніс не тільки страждання і мученицьку смерть, Голодомор приніс на українську землю страх, який до цих пір живе серед нас. Тільки правда про геноцид українського народу і пам’ять про кожного невинно убієнного може звільнити націю від цієї важкої спадщини.

Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули від голоду, пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, які зникли з землі після найбільшої з трагедій XX століття присвячується віртуальна виставка.