Мій рідний край задумливий і ніжний

У кожного міста, як і в кожної людини,- своя доля, свої легенди, своя історія. Буває вони струменять у живому струмку поколінь, буває, що зникають… мов замулені джерела.

Станіславів засновано в 1662 році гетьманом С. Потоцьким як фортеця для захисту від набігів татар, майже три століття перебував під польським та австрійським правлінням, в 1939 році був приєднаний до Радянської України. Місто було багатонаціональним, в якому мирно співіснували українці, поляки, вірмени, євреї та інші національні меншини. Вирізнялось своєю толерантністю і шляхетністю, але й непоборною волею до свободи. З приходом радянської влади містом прокотились жорстокі репресії, тисячі активістів було осуджено, страчено, вивезено до Сибіру. Свідком тих страшних подій є урочище Дем’янів Лаз. Сьогодні там споруджено меморіальний комплекс.

За час німецької окупації (1941 – 1944р.р.) було винищено більше 128 тис. мешканців Галичини, здебільшого єврейської національності. В липні 1944 р. місто було звільнене радянськими військами. Почало відновлюватись господарство міста, підприємства, залізниці. Місто жило своїм життям, заліковувало рани завдані війною, помалу відроджувалось.В 1962 році місто перейменовано в Івано-Франківськ як данина пам’яті видатному поету, доля якого була тісно пов’язана з Галичиною.

Іванофранківці брали активну участь в демократичних перетвореннях в країні в 90-х роках, масово проголосували за незалежність України на референдумі 1991 року. Мешканці нашого краю були активними учасниками подій на Євромайдані в Києві, а дехто з них віддав свої життя за ідеали миру, добра і справедливості. Сьогодні галичани також відстоюють інтереси держави, її цілісність та незалежність на сході країни.

Ось такий наш рідний край, наше місто – старе, загадково самобутнє, ошатне з безліччю кав’ярень і скверів, квітуче, прекрасне і в той самий час нове і сучасне.

Працівниками бібліотеки в читальному залі технічних та гуманітарних наук (кім. 23, 2 пов.) було підготовлено і проведено молодіжну толоку «Мій край задумливий і ніжний» для студентів групи ЕКО-17-1 Інженерно-екологічного інституту. Присутні також з цікавістю переглянули запропоновану їм виставку книг про наше рідне місто.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg