Майстер українського слова

25 листопада виповнюється 180 рокіів від дня народження видатного українського письменника Івана Нечуя -Левицького. Він увійшов в історію української літератури як неперевершений майстер художньої прози. Створивши ряд високохудожніх творів, відобразив в них важке життя селянства й заробітчан.

Закінчивши Київську духовну академію, І. Нечуй-Левицький працює вчителем російської словесності. Незважаючи на заборону всього українського, старається прищепити вихованцям почуття національної свідомості, заохочує до вивчення українського фольклору, знайомить з творами Т. Шевченка.

Важливим етапом у житті письменника стали зв’язки з видатними діячами української культури – М. Лисенком, М. Старицьким, М. Кропивницьким. Саме в цей період виходять його найкращі твори: «Кайдашева сім’я», «Микола Джеря», «Хмари», «Старосвітські батюшки та матушки» та інші.

За півстоліття творчої діяльності І. Нечуй-Левицький написав понад п’ятдесят романів, повістей, оповідань, п’єс, казок, нарисів, гуморесок, літературно-критичних статей. Багато творів письменника користуються популярністю на театральних сценах, а деякі з них: «Микола Джеря», «Бурлачка», «Кайдашева сім’я» - екранізовані.

Іван Семенович Нечуй -Левицький – один з найвидатніших письменників України, який своєю творчістю та активною громадською діяльністю зробив величезний внесок у розвиток української мови, літератури та культури.

До дня народження І. Нечуя-Левицького на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована виставка-портрет «Усі мої думки тобі - народе вільний...», на якій представлено матеріали з життя видатного письменника та його твори. Запрошуємо до перегляду шанувальників української літератури.

socrat2.jpg