Люблю тебе, народе рідний!

8 червня виповнюється 135 років від дня народження української письменниці, літературного критика, перекладача Ольги Дучимінської. Також письменниця одна з активних діячок жіночого руху в Галичині, дослідниця мистецьких та етнографічних пам’яток Гуцульщини і Бойківщини. В силу того, що творчий шлях Дучимінської пройшов крізь третину ХХ ст., вона була знайома з Іваном Франком, Ольгою Кобилянсьою, Богданом Лепким, Іриною Вільде та іншими діячами української та зарубіжної культури.

Неодноразово Ольга Дучимінська потерпала від переслідувань з боку кожної нової влади. У віці 66 років письменницю позбавили волі на 25 років у зв’язку з убивством Я. Галана. Відбувши в таборах майже 9 років, вона не втратила людяності та все своє життя присвятила принципам християнської моралі.

Творча спадщина Ольги Дучимінської - 92 поетичні та 33 прозові твори, а також понад 100 публікацій на різні теми. За її життя була надрукована збірка «Китиця незабудьків», повість «Еті» та нарис «Наталія Кобринська як феміністка». Зі слів самої письменниці: «Я не любила бачити свої оповідання друковані. Я любила їх читати, кому я хочу...». До кінця життя вона мала звичку переписувати свої твори. Лише після смерті вперше опублікована збірка прозових творів «Сумний Христос» та збірка віршів «Чую молитву землі».

Ольга Дучимінська любила свій край ніжною, безмежною любов’ю і це відчувається в її творах:

Я з такого краю, де сонце ночує,
де моргають зорі, а місяць мандрує.
Золотеє поле, немов з оксамиту,
небо з шовкового виткане блакиту,
вітер повіває пісні бойовії,
народ в душі носить гарячії мрії.

Природа оживає під пером поетеси, навіть мовчазний сибірський край набуває живих барв.
Такі слова як Правда, Краса, Життя, Ненька та багато інших письменниця завжди писала з великої літери, бо вважала, що вони на це заслуговують.

До 135 річниці з дня народження Ольги Дучимінської на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована викладка літератури «Люблю тебе, народе рідний!», де ви зможете ознайомитись з життям та творами великої гуманістки, патріотки та просто людини, яка завжди вірила в добро.

socrat2.jpg