Корифей українського театру

14 грудня виповнюється 180 років від дня народження Михайла Старицького.
Він був одним із тих невтомних трудівників, чиєю подвижницькою працею підтримувалась українська національна культура.
Головною справою Старицького стали театр і драматургія. Свою драматургічну діяльність він розпочав інсценізацією творів «Різдвяна ніч», «Тарас Бульба», «За двома зайцями» та інших. головну роль у розвитку українського народного театру відіграли драматичні твори: «Як ковбаса та чарка, то минеться й сварка», «Не судилось», «Ой не ходи Грицю та й на вечорниці» та інші.
У 1883 році Михайло Петрович очолив першу українську професійну трупу, до складу якої входили актори: М.Садовський, М.Заньковецька, П.Саксаганський, І.Карпенко – Карий та інші.
Великим вкладом у розвиток ураїнської літератури були переклади М.Старицького російських та зарубіжних поетів: М.Гоголя, О.Пушкіна, А.Міцкевича, В.Гюго, В.Шекспіра та інших. Одночасно письменник перекладав поезії Л.Українки, Є. Гребінки, А.Кримського російською мовою. Цими перекладами він довів здатність української мови відтворювати високі художні зразки та спростував зверхнє применшення її естетичних можливостей.
Докладніше ознайомитись з життєвим та творчим шляхом Михайла Старицького ви зможете на абонементі художньої літератури (к. 22, ІІ пов.), де організована виставка - портрет «Корифей українського театру».

socrat2.jpg