Конституція – закон нашого життя

Захист суверенітету і територіальної
цілісності України, забезпечення
її економічної та інформаційної безпеки
є найважливішими функціями держави,
справою всього Українського народу.

Стаття 17 Конституція України

Чинна Конституція України пройшла складний шлях становлення і розвитку. Вона стала вершиною, найбільш значущим здобутком української
теорії та практики конституціоналізму.
Прийняттю Конституції 1996 року передувало прийняття низки актів, а саме: Декларації про державний суверенітет; Концепції нової Конституції; Акта проголошення незалежності України.
Для України Конституція 28 червня 1996 року стала символом консолідації Українського народу в розбудові України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Конституція втілила в собі здобутки, які сягають своїми витоками часів “ вічевої демократії “, Конституції Пилипа Орлика, розквіту вітчизняної політико-правової думки XIX- початку XX століття.
Вона увійшла в наше життя як гарант незалежності і соборності. Прийняття Конституції є важливим кроком на шляху подальшого, системнішого розвитку законодавства нашої держави. Адже Конституція, як Основний Закон, є своєрідним ядром як правової системи в цілому, так і законодавчої зокрема.
Тому, з нагоди 20 річчя Конституції, на бібліотечному сайті розміщена інформація до виставки “ Конституція – закон нашого життя ”, яка представлена двома розділами:
- Конституція України: шлях державотворення;
- Утвердження і забезпечення прав і свобод людини.
А також ви зможете отримати більш детальні відомості про конституційне право, громадянство, законодавчу владу в нашій державі та інше в читальному залі періодичних видань і гуманітарної літератури №1 ( III пов., 32 к.), переглянувши матеріали виставки на дану тематику.

Конституція України: шлях державотворення

Утвердження і забезпечення прав і свобод людини