Конституція України - гарант незалежної соціально-правової держави

konst213.jpg

Немає гармонії життя без ладу,
немає ладу без миру,
немає миру без свободи,
немає свободи без права і справедливості,
для всіх права повинні бути
рівними, а обов’язки взаємними.

Леон Буржуа

Після проголошення Декларації про державний суверенітет і Акту про незалежність України прийнята 28 червня 1996 року Конституція України стала чи не найважливішою подією в історії українського народу. Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян.

Першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі.
Як історичне явище система права України розвивалася і змінювалась з розвитком українського суспільства і була невід’ємною частиною загальносвітового процесу. Конституція 1996 року утвердила Україну як незалежну і суверенну, демократичну, соціальну, правову державу.

Конституція юридично закріпила основні пріоритети суспільства, серед яких людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнані найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, її відповідальність перед людиною. До річниці прийняття Конституції незалежної України в читальному залі періодичних видань та гуманітарної літератури №1 експонується інформаційно-книжкова виставка “Конституція України – гарант незалежної соціально – правової держави”.

Виставка представлена в двох розділах: “Від Конституції Пилипа Орлика – до Конституції незалежної України”,”Утвердження і забезпечення прав і свобод людини”.
Всіх бажаючих, кому не байдужа історія нашої держави, просимо завітати до читального залу періодичних видань та гуманітарної літератури №1 (ІІІ поверх,к. №32) та ознайомитись з представленими друкованими виданнями по даній тематиці.

Ви можете зосередити свою увагу на матеріалі викладеному в книгах: М.Грабовський, С.Ставрояні, Л.Шкляр Нариси з історії українського державотворення; Конституційне право України / за ред. Акад. АПрН України, д-ра природн. наук, проф. Ю.М. Тодики, д-ра юрид. і політ. наук, проф. В.С. Журавського; Конституційне право України / упоряд. В.C.Журавський, Ю.М. Тодика; Основи права України / за ред. проф. В.Л. Ортинського та ін.

А також до Вашої уваги ряд періодичних видань: ”Підприємство, господарство, право”, ”Психологія і суспільство”, ”Аудиторія”, ”Право України”. ”Вісник Національної академії наук України”,”Вісник Академії правових наук України”, ”Університетські наукові записки” та ін., на сторінках яких чимало статей присвячено такій важливій і актуальній темі. Адже, за словами С.П.Шелухіна – видатного юриста, першого Міністра судових справ Української Центральної Ради: “Існування права є основою державного, соціального і особистого життя, ладу, культури й цивілізації”.