Йшли полки по Україні

talanty_ukr.jpg

День визволення України від фашистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі України. Український народ, який зазнав гітлерівської окупації і звірств фашистських головорізів, не схилив голови і не став на коліна перед загарбниками, а піднявся на священний і нещадний бій з ворогом.

Понад 40 місяців – з червня 1941-го по жовтень 1944-го – палахкотіла на українській землі війна. Лилася кров, плюндрувалися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу. На бій ішли мобілізовані і добровольці, чоловіки і жінки, робітники і селяни, люди різних поколінь, національностей, професій. На захист рідної землі стали всі, навіть діти «ворогів народу», молодь, якій судилося вижити в голодному 1933-му, в’язні сталінських таборів.

Події Другої світової війни не перестають вражати силою народного духу, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист своїх осель і родин.

Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників. Та живою і невмирущою є пам'ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов’язок – довести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрат бойових друзів, зробити все для того, щоб ніколи не перервався зв'язок поколінь.

З метою гідного вшанування пам’яті визволителів в читальному залі технічних та гуманітарних наук (кім. 23, 2-й поверх) організована книжкова виставка «Йшли полки по Україні». Книги, газетно-журнальні статті, представлені на виставці, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам'ять наших дідів та прадідів.

Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду тематичної виставки.