Європейський союз і Україна: еволюція взаємовідносин

trud1113.jpg

ХХ ст. стало доленосним - Україна здобула незалежність і стала активно стверджуватися у світі. Суверенна Україна продемонструвала світові палке бажання стати частиною європейської спільноти не тільки географічно, але й політично та економічно. Сучасний європейський вектор зовнішньої політики України відповідає національним інтересам. У Законі «Про основи зовнішньої і внутрішньої політики», затвердженому в 2010 році, чітко зафіксований інтеграційний напрям.

2013 рік є важливим з погляду євроінтеграційних спрямувань та очікувань для України. У лютому у Брюсселі відбулася зустріч на вищому рівні «Україна - ЄС», у травні-червні - засідання Комітету «Україна - ЄС», а у листопаді у Вільнюсі заплановано проведення зустрічі Східного партнерства.

Волею природи або провидіння наша держава розташована в географічному центрі Європи. Вислів «Україна є європейською державою за визначенням» є цілком справедливим та закономірним.

Підписання Угоди про асоціацію між Європейським союзом та Україною підтвердить євроінтеграційний вибір України та забезпечить насамперед потужний стимул до демократії і соціального прогресу, доступ українського народу до найбільшої в світі економіки та до європейських економічних і соціальних програм, підтримку в енергетичному секторі для його модернізації та прискорення реформ у сферах освіти і охорони здоров’я. Саме цим актуальним питанням присвячена інформаційна виставка «Європейський союз і Україна: еволюція взаємовідносин», організована в читальному залі періодичних видань та гуманітарної літератури №1 (ІІІ пов., к. №32).

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки.