Євроатлантична інтеграція як основний пріоритет України

talanty_ukr.jpg

Для України вступ до НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу. Відносини Україна – НАТО були започатковані у 1991 році, коли Україна, щойно здобувши незалежність, приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва. Вона першою серед держав СНД приєдналася до Програми НАТО “Партнерство заради миру.”

Основоположними документами, що продовжують визначати відносини на сучасному етапі, є Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору та Декларації про доповнення Хартії про особливе партнерство.

Політичний діалог України з Альянсом забезпечується шляхом двосторонніх контактів на всіх рівнях включно з міжпарламентським виміром. Ключовим системним документом розвитку співробітництва з НАТО та важливим інструментом здійснення реформ в Україні за підтримки Альянсу є Річні національні програми співробітництва Україна – НАТО, які затверджуються Президентом України.

За нинішніх умов агресії, тимчасової окупації, взаємодія нашої держави з НАТО підпорядковується, насамперед, потребам максимального зміцнення обороноздатності держави та реформування її Збройних сил. Зусилля спрямовуватимуться на подальше наближення України до стандартів НАТО, що дозволить їй у майбутньому відповідати критеріям, необхідним до приєднання до НАТО.

З метою підвищення рівня підтримки громадськістю державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та рівня довіри громадян України до НАТО як ключової інституції у зміцненні міжнародної безпеки, главою держави була затверджена Концепція вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на період 2017-2020 рр.

Її реалізація має забезпечити якісне інформування громадян з питань євроатлантичної інтеграції, зокрема, шляхом роз’яснення засад, принципів, політики та діяльності НАТО, змісту і засад взаємодії України з НАТО, стану та перспективи такого співробітництва.

Дедалі більше українців починають змінювати своє ставлення до Альянсу. На їх думку, саме вступ до НАТО гарантуватиме безпеку, адже це не лише військова, а й військово-технічна та інша підтримка країни з боку Альянсу.

В читальному залі наукових та періодичних видань (к. 33, ІІІ пов.) організована тематично-інформаційна виставка “Євроатлантична інтеграція, як основний пріоритет України”. Користувачі можуть ознайомитися з друкованими виданнями по даній тематиці. Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати бібліотеку.