Голодомор 1932-1933рр. – злочин проти нації

Штучний Голодомор 1932-1933років – злочин більшовицького режиму, від якого загинули мільйони українців. У світовій історії є не так уже й багато аналогів, які за масштабом, жорстокістю, цинізмом методів здійснення і наслідками дорівнювали б українській трагедії. Безумовно, маємо справу з планетарною соціальною катастрофою. Саме тому багато десятиліть правда про Голодомор перебувала під суворою забороною розголошення. І лише після здобуття Україною незалежності тема Голодомору повертається до пам’яті народу, стає його болем, реквіємом і одночасно символом незнищенності нації.

Зважаючи на переважно селянський склад українського населення, для боротьби з ним було обрано колективізацію, яка ставила українське село під цілковитий контроль влади. А коли більшовики зіткнулися з опором селянства колективізації і так званому «розкуркуленню», вони застосували жорстоку розправу – голод, який став зброєю масового біологічного знищення українців. Вилучення всіх їстівних запасів, заборона на виїзд за межі України та поширення інформації про голод – це прямі докази штучного характеру Голодомору та ознаки геноциду. Голод кістлявою рукою душив не тільки українське село – люди сотнями помирали на вулицях українських міст. Для організації Голодомору були задіяні практично всі механізми: економічні, репресивні та ідеологічні.

Сьогодні перед українським суспільством стоїть завдання глибокого переосмислення причин, характеру, масштабів трагедії, гідного вшанування пам’яті мільонів наших співвітчизників. Лише така позиція – позиція пам’яті та вшанування – гарантує неможливість повторення подібних трагедій у майбутньому. Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Щорічно, в цей день проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку».

З метою вшанування 85-ої річниці Голодомору в Україні в читальному залі наукових та періодичних видань представлена тематична книжкова виставка «Голодомор 1932-1933рр. – злочин проти нації». Запрошуємо всіх небайдужих детальніше ознайомитись з матеріалами наукових досліджень, свідченнями і спогадами очевидців цієї страшної трагедії.

socrat2.jpg