Героїчна Україна: від минулого до сьогодення

talanty_ukr.jpg

14 жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят України – свято Покрови Пресвятої Богородиці.Кожна нація має свої обереги та духовні цінності, які передаються від покоління до покоління. Особливо це стосується свята Покрови, яке здавна шанувалось нашими пращурами – козаками. Пресвяту Богородицю вони вважали своєю заступницею і покровителькою.

В часи іноземного поневолення козаки були щитом рідної землі, оборонцями віри, моралі та державницьких традицій України. Козацька держава, створена великим гетьманом Богданом Хмельницьким, своїм демократичним ладом викликала захоплення у багатьох європейців. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України.

Козацтво – це втілення споконвічного прагнення народу до самовираження та національного суверенітету.Через декілька століть козацьку традицію перейняли вояки Української Повстанської Армії, які героїчно боролися за вільну і самостійну Україну. В жовтні ми відзначаємо 75-річчя її створення.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці стало символом боротьби українського народу за волю, а для сучасної України є чи не найважливішим – День захисника України. Це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони нашої держави, хто віддав своє життя в ім’я суверенності та єдності країни. Вони не вагалися та не схибили, бо вони – нащадки козацького роду, які взяли на себе відповідальність за долю України.

Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

Якщо бажаєте більше дізнатися про українське козацтво, про історію УПА, завітайте до бібліотеки, де в читальному залі періодичних видань та іноземної літератури (III пов., 32 к.) розгорнена книжково-ілюстративна виставка «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення». Виставка представлена у двох розділах:

- Козацтво – звитяга і гордість України.
- Лицарі нескореної України.

Ви зможете більш детально ознайомитися з історичним минулим нашої держави з друкованих видань, які представлені на ній. Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.