Енергетика: сучасне і майбутнє

talanty_ukr.jpg

Основним джерелом енергії у світі є органічні види палива, запаси яких обмежені, і за оцінками багатьох фахівців, можуть бути витрачені при сучасних інтенсивних методах видобутку за кілька десятків років.

Поряд із пошуком нових джерел енергії глобальною проблемою стає визначення шляхів економії паливно-енергетичних ресурсів – від видобутку палива до місць використання його потенційної енергії.

Забезпечення економіки України енергоресурсами – одне з ключових завдань незалежності держави. Енергетичний баланс країни за останні роки характеризується такими цифрами: частка природного газу серед енергоносіїв становить 43%, вугілля – 25 %, нафти – 13%, атомної енергетики та інших джерел – 14%.

Генеральна асамблея ООН оголосила 2014-2024 роки десятиліттям сталої енергетики для всіх, підкресливши важливість сучасних послуг у сфері екологічно сталого енергопостачання для ліквідації бідності та розвитку в цілому. У резолюції наголошується, що на сьогоднішній день 2,6 мільярда людей у країнах, що розвиваються, використовують для приготування їжі та опалення традиційні види біомаси та 1,3 мільярда не мають доступу до електроенергії. Було рекомендовано вжити заходів щодо забезпечення економічної ефективності вивчення нових та відновлюваних джерел енергії шляхом більш активного надання допомоги в галузі наукових досліджень та розробок, мобілізувати всі наявні фінансові ресурси для впровадження нових технологій в життя.

До десятиліття сталої енергетики в читальному залі технічних та гуманітарних наук (к.23, ІІ пов.) організовано книжкову виставку «Енергетика – сучасне і майбутнє». До уваги читачів цікаві матеріали про відновлювані джерела енергії, нетрадиційну енергетику, біоенергетику та інше. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виставкою.