Електронний каталог як джерело інформації

З метою підвищення кваліфікації, обміну досвідом, конструктивного професійного спілкування зустрілися представники вузівських бібліотек обласного методичного об’єднання на засіданні секції з питань інформаційно-бібліографічної діяльності в рамках проведення семінару «Використання електронного каталогу як джерела інформації для користувачів бібліотеки ІФНМУ».

socrat2.jpg

Створення електронного каталогу, який повною мірою відображає зміст бібліотечного фонду – актуальне завдання бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету. Він дозволяє організувати її роботу на якісно новому рівні, забезпечує користувачам максимально оперативний і точний пошук інформації, підвищує ефективність і комфортність праці співробітників. Електронний каталог книгозбірні функціонує на базі програмного забезпечення «УФД/Бібліотека». Пошук здійснюється за назвою документу, видавництвом, автором, рубрикою, ключовими словами. Надаються консультації користувачам щодо пошуку та відбору документів в ЕК. Для зручності користування електронним каталогом створений «Предметний рубрикатор» куди увійшли: картотека лікарських препаратів, груп препаратів та лікарських рослин. Доступ до електронного каталога – важливий показник необхідності і важливості функціонування сторінки на web–сайті вузу.

На сьогодні ЕК нараховує 113 737 записів з них 67 602 статей періодики. Результатом цієї роботи є не тільки підвищення оперативності пошуку інформації, а й надання інших послуг для користувачів бібліотеки. На основі ЕК оперативно готуються покажчики літератури, бібліографічні списки нових надходжень (щомісячно), рекомендаційні та тематичні списки літератури. Такі інновації в обслуговуванні читачів вже впевнено ввійшли в сьогодення бібліотеки. ЕК спонукає студентів до творчого пошуку, на противагу традиційним паперовим каталогам, сприяє підвищенню їх бібліографічної грамотності.

Через використання сучасних технологій в інформаційно-бібліографічному обслуговуванні користувачів не тільки підвищується ефективність використання ресурсів бібліотеки і полегшує шлях користувача до інформації, але надає престиж, привабливість книгозбірні.

socrat2.jpg

Професійне спілкування між колегами у рамках проведення планового семінару сприяло обміну інформації. Захід дозволив підсумувати зроблене, поділитися накопиченим досвідом і на основі даної інформації визначити проблеми та пріоритети в цьому напрямку роботи.

socrat2.jpg