Екологія природи – екологія душі

Люби природу не як символ
Душі своєї,
Люби природу не для себе –
Люби для неї.
(М.Рильський)

Сучасні екологічні проблеми набули не тільки регіонального, але і загальнодержавного значення, стали одним із головних чинників національної безпеки України.

Про проблеми вирубки лісів в українських Карпатах, поводження з побутовими відходами, вплив нафтогазового забруднення на навколишнє середовище, вплив туристичної галузі на екологічну ситуацію в Карпатському регіоні йшлося на засіданні круглого столу «Екологія і суспільство на перехресті думок», організований науково-технічною бібліотекою спільно з студентами Інституту природничих наук і туризму (групи ПЕ – 15-1;ЕКО 17-1К Орфанова М.М., Глібовицька Н.І).

Із привітальним словом звернувся до учасників круглого столу завідувач кафедри екології Адаменко Я.О. Завідувач відділу обслуговування користувачів бібліотеки Любомира Яремійчук у вступному слові наголосила, що з проблемами екологіі ми стикаємося без перебільшення на кожному кроці. Внаслідок нераціонального використання природних ресурсів все помітніші ознаки погіршення екологічної ситуації – забруднення атмосферного повітря, поверхневих і підземних вод, грунтів, порушення земель внаслідок ерозії і гірничих розробок, розвиток несприятливих природних процесів (зсуви, селі, повені, підтоплення), виснаження природних ресурсів, втрата різноманіття рослинного і тваринного світу. Екологічні проблеми, які накопичились протягом минулих десятиріч, необхідно вирішувати вже сьогодні. Це стосується і нашої Івано-Франківської області.

Доцент кафедри екології Орфанова М.М. наголосила, що в області понад 500 промислових підприємств, 370 агроформувань, 25 лісокористувачів, які займаються видобутком і переробкою нафти і газу, виробництвом електроенергії, випуском машин, хімічної продукції, меблів, заготівлею і переробкою деревини, вирощуванням сільськогосподарської продукції. Під великими електро-, газо-, нафтомагістралями зайнято 4 відсотки території області. Також акцентувала увагу на вищесказаних проблемах Карпатського регіону.

Куратор групи Глібовицька Н.І підкреслила, що саме сьогодні 5 червня святкується Всесвітній день охорони навколишнього середовища (День еколога). Міжнародне свято захисту навколишнього середовища було прийнято в 1972 році на Стокгольмській конференції.

Студенти четвертого курсу змістовно і цікаво висвітлили основні проблеми тематики круглого столу. Родзинкою круглого столу став експеримент з екологічними поліетиленовими пакетами, привезеними з Тайланду, які при взаємодії з гарячою водою розчиняються.

Як майбутні фахівці студенти-екологи внесли свої пропозиції щодо покращення екологічного стану Карпатського регіону. До заходу була організована книжкова виставка «Відкрита долоня моєї Землі» та проведено бібліографічний огляд.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg