Джерело великого таланту

5 травня виповнюється 110 років від дня народження Ірини Вільде (Дарини Полотнюк) - видатної української письменниці, майстра психологічної прози, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка. До 100-річчя від дна народження письменниці засновано літературну премію імені Ірини Вільде, ії ім’я внесено ЮНЕСКО до числа знаменитих людей ХХ ст.

Все своє життя Ірина Вільде присвятила письменницькій та громадській діяльності. Письменниця дуже багато часу приділяла зустрічам з читачами, з великою увагою ставилась до молодих письменників. Під її опікою формувалась творчість Р. Іваничука, В. Яворівського, Р. Лубківського та багатьох інших українських письменників. «Треба нам, письменникам творити так, щоб і недруги вивчали нашу мову, аби читати нас в оригіналі» - це один з висловів Ірини Вільде, який характеризує її творчість.

socrat2.jpg

Джерелом для творчості Ірини Вільде завжди була любов до рідної землі та свого народу. Вже перша повість «Метелики на шпильках» та збірка «Химерне серце» (1935) здобули премію ім.І. Франка. Особливої уваги заслуговує роман «Повнолітні діти» (1938) – один з найкращих творів письменниці. Незважаючи на цензуру, Ірина Вільде зуміла піднести національну ідею на перший план. Образи для твору та події вона брала зі свого життя, тому він вважається автобіографічним.

Найбільше творче досягнення письменниці - роман «Сестри Річинські». Твір містить величезну кількість персонажів з різних суспільних верств тогочасної Галичини 20-30-х років. Незважаючи на вплив «соцреалізму», роман зайняв чільне місце в українськійй літературі. Його порівнюють з творами світової літератури «Сага про Форсайтів» Д. Голсуорсі, «Людська комедія» Оноре де Бальзака, «Будденброки» Т. Манна.

Твори Ірини Вільде перкладені різними мовами світу: німецькою, угорською, чеською, польською, румунською та іншими мовами.

До ювілею від дня народження письменниці на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована тематична книжкова виставка «Джерело великого таланту», де ви зможете ознайомитись з життєвим шляхом Ірини Вільде та її творами.