ДО РІЧНИЦІ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

gidnist4.jpg


…КОЛИ РОЗКОЛЮЄТЬСЯ СВІТ
НА ДО І ПІСЛЯ
ВЧОРА Й ЗАВТРА,
КОЛИ НА ГОРЛО НАШІЙ ПІСНІ
НАХАБНО НАКЛАДАЮТЬ ЛАПИ
І ОБРИВАЮТЬ НАШ ПОЛІТ,
ТОДІ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ МАЙДАНИ,
ТОДІ МІЛЬЙОНИ В УНІСОН
СПІВАЮТЬ ГІМНИ І МОЛИТВИ,
І ДІЄ ТУТ ОДИН ЗАКОН –
ЗАКОН ОБ’ЄДНАНОЇ СИЛИ,
ЗАКОН ЗАВЗЯТТЯ Й БОРОТЬБИ.
МИ В БОГА ВОЛІ ПОПРОСИЛИ
І ВПЕРТО ЙДЕМО ДО МЕТИ…
(Людмила Пуляєва)

Науково-технічна бібліотека презентує книжково-інформаційну виставку «Є на Землі країна Україна із серцем, що йменується Майдан», присвячену подіям, що змінили нас всіх.

21 листопада 2013 року на Європейську площу в Києві із протестом проти наміру можновладців зупинити Угоду про рух України до Європи вийшли мирні люди.

За кілька днів протестувальники перейшли на славнозвісний Майдан Незалежності, де й відбувся о четвертій ранку підступний і дуже жорстокий удар, спрямований владою проти співвітчизників. В основному це були студенти, небайдужі до того, що відбувається в країні. Побитих, понівечених, їх прихистила Михайлівська церква. Чи не є справжнім дивом, що відбувалося все те в дні, коли Православна церква відзначала свято Архістратига Михаїла – покровителя всіх, хто виступає проти сил зла... А про криваву ніч з 30 листопада на 1 грудня дізнався весь світ.

Так почалася боротьба. Боротьба проти корупції. За незалежність держави. За неподільну суверенну Україну. За рух до тих ідеалів, що їх виборювало не одне покоління українців… «Бандерівці», як уже вкотре вороги назвали українців, ставали на захист синагог, кримські татари засвідчували свою відданість Україні в боротьбі проти сепаратизму, росіяни проголошували себе українськими націоналістами, євреї створювали сотні самооборони.
Слава Україні! Героям слава!

Цей одностайний поклик душі, що гордо вихопився з уст велелюдного майдану, почув увесь світ – він сягнув самого неба і могутньою хвилею покотився по Україні, збадьорюючи серця її патріотів і збурюючи лють ворогів.

gidnist3.jpg

Саме такі настрої та почуття викликають матеріали інформаційної виставки «Є на Землі країна Україна із серцем, що йменується Майдан», організованої в читальному залі періодичних видань. Книги, статті з періодичних видань, світлини проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь. Ознайомившись з матеріалами виставки, переконуємось: все поєднано однією ідеєю – боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Сповнено тугою за полеглими в нерівному бою, і разом із тим, світлою вірою в перемогу, нездоланність нашого народу.

Також завідувачем сектору з культурно-просвітницької роботи НТБ Надією Гуравською було проведено зустріч із студентами І курсу факультету архітектури та туристичних комплексів, яка була присвячена спогадам цих і сумних, і доленосних моментів, котрі почали змінювати нашу Державу. Із своїм баченням цих революційних подій поділився очевидець – помічник проректора з виховної роботи університету Роман Пуйда.

gidnist2.jpg

Чи змінилося сприйняття слів про гідність, цінність людського життя, смерть, любов до своєї країни? Чи навчилися любити один одного і боротися один за одного, щиро просити Бога за наших батьків та близьких? Чи усвідомили ми, у чому – цілісність держави? Саме на ці питання шукала відповіді студентська молодь, яка переконана, що Майдан став символом віри й надії, місцем, куди стікається енергія нашого народу і дає імпульс до боротьби за свободу.

Мріє, не зрадь!